Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi alapszak 4 félév alatt?

Egyetemi alapszak 4 félév alatt?

Figyelt kérdés
Az egyetem egyik dokumentumában azt írják, legalább 6,max 10 félév (Elte alapszakok). Viszont én 4 félév alatt végezni fogok az összes kredittel, ilyenkor nem kaphatok diplomát? Vagy hogy működik ez? Azért sem értem, mert aki pl 4 diplomát szerez sem tölt el 4*6 félévet, hiszen simán átvisz krediteket.

2023. febr. 1. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
megcsinálod a szakdogád leállamvizsgázol és megkapod a diplomát. Ennyi.
2023. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy ajánlott előmenetel. Elvi lehetőség van rövidíteni a képzést, de az óraütközések, az egymásra épülések és a tananyagmennyiség miatt nem mindig van lehetőség erre érdemben.

Ha megszerzed a szükséges krediteket, megírod a szakdogádat és lezáróvizsgázol, akkor természetesen kaphatsz diplomát 4 félév alatt.

2023. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
De, lehet ilyet. Csak általában úgy indulnak a kurzusok, ahogy az ajánlott tanterv. Sok helyen ráépülés is van, ami miatt nem lehet hamarabb felvenni tárgyakat. De ha neked sikerült, akkor megcsinálod a szakdogát, jelentkezel államvizsgára és kész
2023. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem meglesz, csak a hivatalos oldalon írták a minimum 6-ot, de akkor ezen nem aggódom.
2023. febr. 1. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Hívd fel a TO-t és megmondják lehet e belőle probléma-
2023. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!