Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE GTK pénzügy és számvitel...

ELTE GTK pénzügy és számvitel mennyire matekos?

Figyelt kérdés

4-5 tanuló vagyok nem kifjeeztten szeretem a matekot, de szeretem a statisztikákat, adatokkal dolgozni, mennyire nehéz ez a szak?

Illetve szerintetek mennyi lesz idén ELTE GTK pénzügyre a ponthatár?



2023. febr. 8. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Gépészmérnöki szakra járok az okosabbak egyetemén, akinek az a matek ott nehéz, az egy lúzer. Mármint gazdasági szakon, ha esetleg félreértettél.
2023. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
#1 Ez a mérnöki felsőbbrendűség már nem menő, mondjuk valszeg csak egy gagyi troll vagy.
2023. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"#1 Ez a mérnöki felsőbbrendűség már nem menő, mondjuk valszeg csak egy gagyi troll vagy."


persze persze, mindenki gagyi troll, igaz? A felsőbbrendűség pedig alapjába véve egyszerűen értelmezhető dolgokon ered. Nézz rá egy mérnöki matek vizsgára és egy gazdaságisra. Bár mérnököknél nem a matek a legnehezebb, de azért ha ránézel, meglátod az eltérést. Főleg nehezebb egyetemeken. BME GPK matekján egy ELTE GTK tudással megbuksz.


Nektek mindenki troll?:))


Amúgy a kérdfésre is válaszolok, van pár félév matek, ami nem olyan mélységű, mint a mérnökin, persze ettől sokaknak nehéz. Igazából minden szakon szívás a matek, ahol van, pedig mennyire eltérően nehezek. Egy kis analízis, kis mátrixok, integrálás, határérték, statisztika, ilyenek.


De azért nem olyan nagyon magas szinten. Szerintem vágj bele. Aztán ha nem megy akkor nem megy, de legalább megpróbáltad.

2023. febr. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ok, és?😂 Azt senki nem tagadta, hogy a BME-GPK-n keményebb a matek, de egy GTK-snak nem is kell olyan kemény matekot tanulni, de sok mást igen, amit meg a gépészek nem tanulnak, ettől még nem hülyébb egyik sem a másiknál 🤷‍♂️
2023. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!