Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A több helyen hirdetett két...

A több helyen hirdetett két féléves mester utáni tanári képzésre adnak olyan mester értékű diplomát, ami alkalmas doktori jelentkezésre? Vagy ezzel csak a tanárhiányt akarják kétségbeesetten csökkenteni?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet doktorizni vele.
2023. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vagyis akkor az egy új msc diploma lényegében?

Nyilván eszem ágában nincs általánosban tanítani, de még ez lenne a leggazdaságosabb módszer.

2023. febr. 10. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Az pl. egy történelem szakos tanári diploma, amely teljes értékú.
2023. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az nem is hangzik rosszul. Néztem amúgy ezek indulnak levelezőn, de önálló 4 féléves szakok nem igazán.


Amúgy lehet utánakérdezek még a kinézett egyetemnél. Mert ugyan van egy mesterdiplomám, de akkoriban nem gondoltam arra, hogy maradnék és a nem túl komolyan vett diplomamunka lehúzta.


Igazából már egy jó diplomával is elég pontom lenne, de a fenti miatt sokra megyek most azzal, hogy a vizsgáim amúgy elég jól sikerültek.

2023. febr. 10. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
4 féléves szakot nem végezhetnél, azt csak tanárok végezhetik el, aki újabb szakot tanulnak ezzel. Pl. egy már történelem szakos tanár angolt végez el és lesz egy másik teljes értékű szakja is.
2023. febr. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tanárin gondoltam a 4 félévet részben fizetősön. Persze csak, ha nincs más megoldás.
2023. febr. 10. 22:56
 7/8 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy a kinézett iskolába ugyan 3-as az alsó határ mester átlagra, viszont pont 3.5-től jár. Az én átlagom meg az elrontott diplomamunkával 3.42 és ezért szeretnék egy másik mester diplomát, amivel jelentkezhetek.


Hiába vannak plusz pontjaim hiányoznak azok a pontok amit az átlagra adnak.

2023. febr. 10. 23:47
 8/8 anonim ***** válasza:
A két féléves tanárképzésre csak meglévő mesterdiploma birtokában lehet jelentkezni, amely már önmagában is elég volna a doktori képzéshez, így semmi értelme csak azért elvégezni. A négy féléves tanárképzésre pedig csak meglévő tanítói és tanári diplomával lehet jelentkezni. Természetesen ez utóbbi után lehet doktorira is menni.
2023. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!