Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Nemzetközi gazdaság és...

ELTE Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak tapasztalatok? Vélemények? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2023. febr. 10. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól szervezett az egész képzés. A tananyagok a Moodle felületen elérhetők és az előadások visszanézhetők videós formában is utólag. Vannak elővizsga lehetőségek, így lehet megajánlott jegyet szerezni (levelezőn). Nekem a nehézség az volt az első félévben, hogy voltak olyan alkalmak, amikor több tárgyból is ugyanazon a napon voltak a vizsgák. Két tárgyra egyszerre készülni nem a legegyszerűbb. Illetve volt hogy az elővizsgán nem sikerült megajánlott jegyet szerezni (60%-tól adnak), ilyenkor borult az ütemterv ahogy haladni akartam a vizsgára felkészüléssel. Így azért elég húzósra sikeredett a vizsgaidőszak.

Nappalin évközben írt zh-kkal lehet megajánlott jegyet szerezni, illetve nekik vannak pluszban szemináriumok is év közben.

Levelezőn csak előadások vannak (szombati napokon).

/Első félévet végeztem levelező mesterszakon, igaz én más szakon tanulok./

2023. febr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az írásbeli felvételiről tudnàl még mesélni? illetve készültél rá különösebben?
2023. febr. 14. 23:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbeli felvételire nem szükséges külön készülni. Igazából nem is nagyon lehet.

Két feladatrészből áll a vizsga:

- Kisebb logikai feladatok (feleletválasztós kérdések).

- Ezen kívül három szöveges feladat van, amelyből kettőt kell megoldani, de ezt ki is hangsúlyozzák előtte. Kb. féloldalas szövegek/cikkek vannak megadva, amik alapján a megadott kérdésekre kell válaszolni.

A vizsga nem papíralapon zajlik, hanem a Vizsgaközpontban számítógépen. Talán az idő rövidségét tudnám csak kiemelni, erre mindösszesen kb. 1 óra volt. Illetve hogy rengetegen vannak ilyenkor a felvételin, ha mindenki egyszerre gépel folyamatosan az zavaró tényező lehet.

2023. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A 3 - as válaszolóhoz szól a kérdésem. Hogy írásbeli vizsgán milyen szöveges cikkeket kaptál? és mik voltak a kérdések. Melyik tárgyból érdemesebb készülni a felvételihez.
2023. aug. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Nem biztos, hogy releváns infó. Én más szakra jelentkeztem:

- Könyvvizsgálattal kapcsolatos volt

- Számviteli alapelveket kellett másiknál tudni

- Vezetői számvitel (változó, fix ktg stb.) -> ez inkább számolgatósabb volt

Ez szakonként eltér, mindenkinek a saját szakjának megfelelő témák vannak.

2023. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!