Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-GTK, azon belül is nemzetk...

BME-GTK, azon belül is nemzetközi gazdálkodás vélemény, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nos a Corvinusra jelentkeztem első helyen, de nem biztos, hogy felvesznek.. így szeretném meghallgatni a BME-s tapasztalatokat is. Lehet picit rosszul fogalmaztam a kérdést, mert úgy átfogóan érdekelnének GTK-s vélemények:)


Első körben, tényleg jobban szivatják az embereket a BME-n, mint a többi helyen? Nem olyan barátságos, mint a Corvinus? (ne támadjatok légyszi, ha nem igaz, csak érdeklődöm)


A közösség milyen? Segítőkészek az emberek? A gólyatábor milyen szokott lenni?:) Nekem eléggé fontos, hogy egy jó közösségnek, baráti körnek legyek majd részese (bár a hallottak alapján a BME-n ezzel annyira nincs gond).


Továbbá, nagyon szeretnék Erasmussal külföldön tölteni egy fél évet, a BME-n erre milyen lehetőségek vannak? Milyen nehéz egy-egy külföldi helyet megpályázni? Azt tudom, hogy a Corvinuson elég nagy a felhozatal a megpályázható helyekre, de attól félek, hogy itt nem lesz olyan túl sok esélyem Erasmusra...


Minden véleményt és tapasztalatot szívesen meghallgatok, hiszen teljesen informálatlan és tanácstalan vagyok ezzel az egyetemmel kapcsolatban.

Előre is köszi!:)



2021. máj. 9. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Ha már gazdasági vonal én akkor már egy pénzügy számvitel , alkalmazott közgazdaságtan, gazdasági elemző vagy valami hasonló szakot választanék . Névre egyébként mindegyik iskola jó amit felsoroltál. Én inkább a választott szakon gondolkoznék el. Habár mscvel is lehet korrigálni sok esetben az ember pályáján. Persze a papír inkább az első pár meló helyen érdekesebb, de nem mindegy, hogy milyen pozícióban tudsz elindulni. Persze nyelvtudás , talpraesettség meg hasonlóak kellenek ugyanúgy. És nem feltétlenül rossz az ha néha, ahogy te látod, “szívatják” az embert, mert minél nehezebb valamit elvégezni annál többet ér majd az iskolán kívül.
2021. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából már kicsit késő változtatni a szakot, hiszen leadtam a jelentkezést februárban és ezt a szakot írtam be csak különböző egyetemeken. Inkább a nemzetközi vonal érdekel, a gazdasági résztől félek is egy kicsit, hiszen a jövőben inkább diplomácia-irányban szeretnék elhelyezkedni. De ez majd úgyis később dől csak el. 😄
2021. máj. 9. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha diplomácia a cél, akkor innen a következőt csináld: alapszak alatt beszélj legalább egy nyelvet felsőfokon, egyet középfokon és egyet kezdj el tanulni, illetve csatlakozz diplomáciai irányultságú diákszervezetbe. Mester Corvinus(!) nemzetközi tanulmányok, ami alatt húzd fel a második nyelvet felsőfokra és a harmadikat középfokra. Mindkét képzés alatt menj el Erasmusra. Egyébként a harmadik nyelv európai kis nyelv legyen, esetleg arab vagy kínai. Mester alatt a TDK sem árt.
2021. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Semmi értelme nincs harmadik nyelvként elkezdeni a kínaival vagy az arabbal bohóckodni.

Ugyan annyi idő megtanulni normálisan, mint lediplomázni, az egy külön szakma. A2 szinten viszont semmi értelme bohóckodni még ha jól is hangzik.

2021. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt azzal a volt szaktársammal is közöld, aki negyedik(!) nyelvként kezdte el tanulni az arabot. Most C2 szinten beszéli és a külügynél dolgozik.
2021. máj. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is Corvinusra jelentkeztem de nekem is csak a BME fog összejönni, amit egyébként nem is bánok mert én jókat hallottam az egyetemről.
2021. máj. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Láttad a listát,hogy melyik más külföldi egyetemekkel van szerződése? Direkt csak a GTK-kat néztem és elég rossz a felhozatal, de azért jobbak,mint az ELTE-GTI partneregyetemei, szóval van akik rosszabbul járnak 😀 A BCE-nek sokkal jobbak a partneregyetemei, bízakodjunk hátha bejutsz😀Szerencsére én kulfoldre járok , de én is voltam ebben a cipőben hiszen magyar egyetemekre is jelentkeztem:) Én azt tudom ,hogy a matekot a BME-n veszik a legkomolyabban az összes magyar gazdasági egyetem közül 😕 Közvetett ismerősöm jár oda és ő dicséri a közösséget a BME-n.
2021. máj. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
A BME erős(ebb), jó hírű egyetem, de ezt a mérnöki számokra kell érteni, a GTK azért lett, mert az egyetemmé válásához szükséges volt egy gazdasági irány indítása is. Amúgy nagyon gyenge, a követelmények alacsonyak, és a BME-GTK neve közel sem egyenlő a BME nevével.
2021. máj. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A 8-as hülyeséget ír, a BME-GTK a Corvinus után az ELTE-GTI vel van egy szinten, sőt vannak tárgyak amikből keményebb a követelmény mint a BCE-n. Ezek az egyetemek után jön majd a BGE utána a vidéki egyetemek, amik még normális diplomát adnak.
2021. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 9-es válaszolónak teljesen igaza van, szerintem a sorrendben is.

Annyit tennék hozzá, hogy kis város Budapest, nagyon-nagyon sok oktató tanít több helyen is, 3 embert is ismerek aki a Corvinuson és a BGE-n oktat párhuzamosan, egy volt oktatóm a BGE-n és a BME-n tanított, volt olyan is aki a BGE-n és Óbudán, vagy épp a Pázmányon, a Corvinuson és a BGE-n egyszerre, sőt, még egy CEU-BGE is volt. Az oktatás színvonalában nem lehet olyan égbekiáltó különbség már csak emiatt sem, szerintem a plusz szolgáltatások (versenyek, könyvtár, extra kurzusok, sport lehetőségek, szakkollégiumok) színvonalában van a kutya elásva, illetve a networking lehetőségekben.

2021. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!