Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Segítséget kérnék tőletek...

Segítséget kérnék tőletek műszaki egyetemek terén. Lehetőleg, ne mindenki a saját suliját istenítse, hanem objektívek legyetek. Szóval Óbudai Egyetem vagy Miskolci Egyetem, ha a gépészmérnöki szakról van szó? Esetleg Debreceni Egyetem?

Figyelt kérdés
Szóval arról szeretnék információt kérni, hogy milyen a "hangulat", a hagyományok és ilyenek az egyetemen. Tudom, hogy ilyen sincs már a bolognai rendszerben, de melyik diploma ér többet? Elvileg a ponthatárok alapján (ha nem változik nagyon sokat) bekerülnék mindkettőbe (elsőnek BME-t jelölöm meg), csak azt nem tudom még, hogy a második helyen mit jelöljek. Várom a tapasztalatokat, véleményeket mindhárom egyetemről. És ha van tapasztalatotok, akkor a matematika és fizika szakról is írhattok véleményt, főleg arról, hogy mennyire nehéz, mennyire kell zseninek lenni hozzá.
2010. okt. 4. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
A Miskolci tör felfelé, erősödik, az Óbudai jó, a Debrecenit nem ismerem, hallottam róla jót is és rosszat is.
2010. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Óbudai Egyetemen elég kemény a gépész szak. Sok hasznosat és gyakorlatias dolgot tanítanak. BME-re is jártam de nekem kicsit inkább elméletinek tűnt. Mindkét helyen nagyon jó tanárok vannak és szerintem a gépész szak mindkét helyen elég erős.

Miskolciról és Debreceni Egyetemről nem tudok nyilatkozni. Bár utóbbin is van ismerős ha nagyon fontos a kérdés.

2010. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!