Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire hasonlít a FOK és az...

Mennyire hasonlít a FOK és az ÁOK első két évben?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy jobban megéri-e a fokot megjelölni második helyen valamelyik vidéki orvosi helyett. Most BP-n élek és nem szeretnék költözni, ezért ha a FOK-ra vesznek fel, akkor át tudok a második év végén jelentkezni az áok-ra és ugyannyi idő alatt elvégzni az egyetemet?

2023. febr. 13. 01:29
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Nem valószínű, hogy átvesznek fogorvosiról általános orvosira. Még az is necces, hogy vidéki orvosira vesznek fel és át akarsz jelentkezni Pestre. Ilyen esetben is megvan, hogy melyik évek végén tudsz átmenni, azthiszem leghamarabb a 4. szemeszter után, mert akkor érnek össze a tantervek, plusz nagyon jó átlagodnak kell lenni és még úgyis lehet, hogy csak önköltségesre vesznek át.

Ha felvesznek fogorvosira, aztán újra felvételizel 1 év múlva és akkor felvesznek orvosira, abban az esetben 1-2 tárgyat lehet, hogy el tudsz fogadtatni, de a főbb tárgyak (anat, szövet) azért elég mások a két szakon, így azokat valószínűleg újra kéne csinálnod, tehát ezzel évet nem nyernél.

2023. febr. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A FOK-ra ne egy B opcióként tekints, mert nagyon meg fogod bánni. Attól, hogy ,,csak" 5 év, iszonyatosan nagy a hajtás ezen a szakon is, semmivel se könnyebb, mint az ÁOK, csak másabb. Mindössze 1-2 tárgyunk volt közös az ÁOK-val, így nem nagyon vesznek át senkit sem, az egyetlen megoldás, ha újrafelvételizel. De ekkor felesleges beiratkoznod FOK-ra, mert csak az állami féléveidet pazarlod, amire nagy valószínűséggel szükséged lesz, mert orvosin eléggé gyakori a csúszás.


Nem tudom, miért akarsz ennyire a Semmelweisra menni, de ha netán amiatt, mert félsz, hogy nem kapsz megfelelő képzést a vidéki egyetemeken, akkor ne aggódj emiatt. Akár a pécsi, szegedi, vagy a debreceni képzésnek is van olyan magas színvonalú képzése, mint Pestnek. Persze egyik egyetem se tökéletes, mindegyiken szeretnek játszani az idegeiddel, na de hát ilyen ez a popszakma.

2023. febr. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom, hogy a fogorvosi legyen a B-terved. Ha nem vesznek el elsőre, inkább végezz el egy ápoló, gyógymasszőr vagy hasonló érettségire épülő szakképzést. Releváns dolgokat fogsz tanulni, közben tudsz majd a javító érettségikre készülni, és lesz egy kézzelfogható szakmád mire egyetemre mész.


De nézd csak meg a mintatanterveket.


Egyébként Pesten nem tudom hogy van, de mikor én Pécsre jártam (és ennek is már jó pár éve), a fogorvosiról orvosira átjelentkezés csak úgy jöhetett szóba, ha volt egy delikvens a másik szakról akivel "helyet cseréltetek", a hiányzó tárgyak pótlásáról nem is beszélve. Akiről tudok hogy szakot váltott, az újrafelvételizett annak rendje és módja szerint.

2023. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!