Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikor lenne lehetőségem...

Mikor lenne lehetőségem egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Amikor érettségiztem, nagyon rosszul sikerültek az érettségi tantárgyak, de átmentem. Nemsokára 26 éves leszek, de eljött az idő, amikor szeretnék változtatni és egyetemre menni. A mérnökinformatikus szakra szükséges érettségik a matematika, fizika, informatika és nyelvvizsga. Ebből mennyit kéne emelt szintűvel megcsinálni? Ha mindet emelt szinten akarom, akkor mennyi idő lenne akár magántanárral felkészülni olyan szintre, hogy egy jó eredményt szerezzek? 12 órás munka mellett tanulnék, de egyszer sikerülne, váltanék jobb munkára.

2023. jan. 10. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Változtak a követelmények, már nem egységes hanem az egyetem határozza meg. Hívd fel az adott egyetem adott karának tanulmányi osztályát.
2023. jan. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt hogyan kell érteni? Mik lettek a követelmények? Több lett?
2023. jan. 10. 23:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Magyarul jobban szabd kezet kapnak az egyetemek. Asszem METUN pl nem is lesz minimum pontszám sem kötelező emelt, szinte mindent az adott intézmény határoz meg, ezért náluk kell érdeklődni

2023. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik egyetemre akarsz menni, de én idén kezdtem a SZTE-n mérnökinfón, úgy hogy csak informatikából emelteztem.

Mármint hat érettségi tárgyam van.

Középszinten: magyar, matek, töri, angol és informatikai ismeretek (ágazati informatika),

Emelt szinten: informatika

Na meg persze B2-es angol nyelvvizsgám van, de úgy tudom, hogy ez nem felvételi követelmény, csak a diplomához kell.

Fizikából nem érettségiztem, de az informatika ágazatos osztályomból senki nem tette, és mégis többen kerültünk be a szakra.

2023. jan. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is a SZTE-re szeretnék menni.
2023. jan. 11. 00:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!