Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni orvosit miért ne...

Debreceni orvosit miért ne válasszam?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy most fog épülni az akkumulátorgyár, és hogy emiatt a Debreceniek egészsége veszélybe kerülhet. Többen is mondták, hogy azért adják be a jelentkezést inkább máshová.


Ezen a tényezőn kívül viszont mi az ami miatt NE a DOTET válasszam?

Ha tudtok pozitív dolgokat írni, akkor azt is szívesen elolvasom, de főleg a rossz tapasztalatok érdekelnek, mert nem tudom eldönteni még a sorrendet.



2023. febr. 13. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ne foglalkozz ilyenekkel, jó a debreceni egyetem
2023. febr. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%

"Azt hallottam, hogy most fog épülni az akkumulátorgyár, és hogy emiatt a Debreceniek egészsége veszélybe kerülhet. Többen is mondták, hogy azért adják be a jelentkezést inkább máshová."


Sztem aki emiatt máshová adja be, az inkább sehova ne adja. Ennyi ökörséget is rég olvastam. Mert Pesten tán nincs mindenféle szennyezés ugye? Meg Gödön is kifele hullik mindenki? Hagyjuk már ezt a libsi vergődést. Lehet, hogy meg fog látszani kicsit a talajvizben meg az ivóvízben minimális szinten, kb semmivel sem jobban, mint minden más szintén szennyező cucc.

2023. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Semmi egészségügyi bajod sem lesz az akumlátorgyártól. Az akugyár közelébe lakóknak se lesz semmilyen egészségügyi baja, csak annyi hátrányuk lesz, hogy az ingatlan áruk csökken és hangos a gyár (ez a két dolog viszont borzasztó). Azt kellett volna csinálni, messze építik a gyártat a lakásoktól és akkor minden rendben van. A tesla berlini gyára 5+ km-re van mindentől az már megfelelő (tesla gyárt ott aksikat is).


Ha Debrecenben a gyár közelébe élnék (2-3 km-re a gyártól) akkor én is fel lennék háborodva, mert senki se akar a házából egy gyárat nézni "vidéken" + hangos is + ingatlan ár csökken.

2023. febr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A hangok engem nagyon zavarnak, ADHD-m van. Honnan lehet tudni, hogy nem lenne zajos Debrecennek az a része, ahol az egyetem van?
2023. febr. 13. 19:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Az akumlátorgyár 10+ km-re lesz az egyetemtől, nem fogod hallani a gyárat.
2023. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem akarlak megbántani, de ADHD-val az orvosi nem biztos, hogy neked való, főleg ha a hangok zavarnak.
2023. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A tanulási eredményeim jók, szedek gyógyszereket. Viszont egy ilyen gyár még egy neurotipikus embert is zavarna.

Nincs akadálya a tanulásnak, ha a zajok normális tartományban vannak és/vagy nem kell egész nap azt hallgatni.

2023. febr. 13. 20:38
 8/16 A kérdező kommentje:
Amúgy ha belemerülök a dolgokba, akkor egyáltlaán nem zavarnak a zajok, de ha este pihenni szeretnék és a gyár zaját kellene hallgatnom, az előbb utóbb tönkre tenne. Igaz, nem tudom hogy mennyire lehetne hallani, de sokan nem szeretnének most Debrencbe menni emiatt az ügy miatt. A szennyezett víz pedig plusz egy kockázat, aminek nem tenné ki magát senki sem, ha helyette el tudna menni pl. Pécsre, ahol sok a zöld és tiszta város.
2023. febr. 13. 20:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Értem így már világos. Nem kell a gyártól tartani, ha az egyetem közelébe fogsz lakni akkor nem fogod hallani a gyárat. A gyár miatt nem lesz szennyezettebb a víz csak nagyon nagyon nagyon nagyon minimálisan, de a határ érték alatt lesz ez biztos. Tegyük fel X g/dm3 valamilyen szennyező szintje a vízben jelenleg, Y g/dm3 a szennyező maximálisan megengedett szintje és tegyük fel, hogy 2 * X = Y, az aksi gyár miatt a szennyező anyag szintje X + X * 0,0000000001 lesz kb. Ha valaki kidob egy hűtőt a falu szélén az nagyobb kárt tud okozni szennyvíz szennyezésben mint az aksigyár egy hónap alatt.
2023. febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Adhd vel hogy akarsz orvos lenni?😳😳😳
2023. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!