Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetek ügyvéd?

Hogyan lehetek ügyvéd?

Figyelt kérdés
Milyen tantárgyakból kell emelt? Meddig tart az iskola? Milyen alapképzés kell?

2023. febr. 17. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felvi.hu-----jogász szak

ha elvégezted még év a szakvizsgáig, addig ügyvédi irodában kell dolgozni.

2023. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Ha ennyinek nem tudsz utánanézni, akkor valószínűleg sehogy
2023. febr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%

"Ha ennyinek nem tudsz utánanézni, akkor valószínűleg sehogy"


Sose értem ha gyk kérdezésre van, mi értelme idekérődzni egy ilyen semmire nem való hányást. Se nem teremtettél értéket vele, magadtól elcsesztél fél percet, ezen túl semmivel nem lettél komolyabb gyerek. Nagyokos, nem gondolod véletlen, hogy esetleg még csak vagy 13-14 éves kérdezi mondjuk, és még nem tudja, hol mit keressen, és kiírta gyakorira is?


Egyébként jogász szakot kell elvégezni, ehhez jelenleg emelt töri/magyar/idegennyelv érettségi kell, töri mindenképp számít, másik érettségi tárgy meg magyar, idegennyelv stb.


Jövőre elvileg változások lesznek, másabb felvételi rendszer lesz, idén már lezárult.

2023. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Egy 13-14 éves gyerek is utána tud nézni, ha itt ki tud írni egy kérdést. Erről ennyit.
2023. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sok ilyen kérdés volt már itt, és nagyon sokszor leírtam már a választ - ráadásul a neten is megtalálható.


Ezért csak rövidítetten:


- legalább 5 év egyetem (ha nem csúszol)

- államvizsgák és doktorálás

- utána legalább három év ügyvédjelölti gyakorlat

- ezt követően szakvizsgák (kb. egy év ez is)

- ez után lehetsz alkalmazott ügyvéd, vagy egyéni ügyvéd, vagy ügyvédi iroda. Nem fogom elemezni a különbségeket, mert egyelőre neked ez még mindig, hiszen nagyon nem itt tartasz még.


Hogy miből kell emelt, erre nem tudom, mi lenne a jó válasz. Nyilván általánosságban magyarból és történelemből, de a nyelv sem árt, ráadásul állandóan változik a felvételi rendszer. Neked kell majd követned, és tudni, hogy rád épp mi vonatkozik az adott évben.

2023. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!