Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri jogot tanulni? Milyen...

Megéri jogot tanulni? Milyen ügyvédnek lenni? Magyarországon melyik egyetem erre a legalkalmasabb?

Figyelt kérdés
Érdekel a jog, de nemtudom megérné e. 10 féléves, ha időben végzek vele, valamint nemtudom, mennyire könnyű/nehéz az elhelyezkedés manapság? Milyen a fizetés? Valamint valaki esetleg tudja, nagyjából hány pont kell a bejutáshoz? A felvin az SZTE-nél azt írja, hogy önköltségesen 280..ez valós adat lenne? Tanácsokat kérnék!

2022. márc. 20. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
PPKE szerintem az, ami a legmagasabb státuszú. Szerintem 450 körül lehet a beugró, de ennek utána tudsz nézni a felvi-n.
2022. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem nwm.
2022. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A fizetés az elején sz*r. Nagyon. A diploma megszerzése után három évig töltöd a joggyakorlati idődet (pl. ügyvédjelöltként, ügyészségi vagy bírósági fogalmazóként, stb.), ezt követően tehetsz szakvizsgát.

Szakvizsga után már jobb a fizetés.


Elhelyezkedni - a hiedelmekkel ellentétben - nagyon könnyű, más kérdés, hogy a legtöbb pozíció nem jó (a közigazgatásba mindig keresnek jogászokat).


Az, hogy melyik egyetem a legjobb, egyéni. Nem feltétlenül a fővárosi egyetemek a legjobbak, de ott a legkönnyebb kapcsolatokat kiépíteni.


Önköltségesre alacsonyabb a ponthatár, bekerülni nagyon könnyű, más kérdés, hogy elvégezni nem fogja mindenki. Nálunk 75% nem tudta időben elvégezni.


Szerintem elhivatottsággal el lehet végezni a jogot, meg is lehet élni elég jól a szakmában, de szerintem NEM ÉRI MEG. Nagyon sok időt és energiát kell belefektetned, hogy tudj érvényesülni a szakmában. Én valami egyszerűbb, de jobban profitáló pályát ajánlok akkor, hogyha nem ez a vágyad, csak "nincs jobb ötleted".

2022. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Ha jól értelmezem, te jogon végeztél. A végén említed, hogy nem éri meg, és mást választanál. Szerinted mit érné meg tanulni manapság?
2022. márc. 20. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Màr régi a kérdés, de hátha segítség . Én jogon kezdtem és gazdasági szakon végzek idén . Szerintem a gazdaság sokkal fontosabb és keresettebb , nem olyan durva a matek simán teljesíthető , én ebben több jövőt láttam
2023. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!