Egyetemi csúszás?

Figyelt kérdés

Teljes káosz van a fejemben.. Nem sikerült egy félévi vizsga, akkor nem 4 év alatt fogom elvégezni az egyetemet hanem 5?

Egyrészt 5x elmondta a tanár hogy elég az aláírás a tárgyfelvételhez, de a neptun meg nem engedi, van aki azt mondja hogy kell a vizsga hozzá.. Nem tudom hol találom meg ezeket az infókat, vagy kitől tudnám megkérdezni..


2023. febr. 22. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ, hány tárgy épül az adott kurzusra, és azok mennyire egymásra épülősek.
2023. febr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon. Az Anatómia nem sikerült, az pedig 6 kredites. (ha ez számít)
2023. febr. 22. 14:27
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

A mintatantervedben/operatívtantervedben tudod megnézni, hogy mi épül az adott tárgyra és az alapján megtudod nézni, hogy csúszol-e vagy sem.


Illetve tantárgyi adatlap/tárgy leírás szokott lenni egy-egy tárgynál, hogy mit foglal magában, mik a követelmények, hogyan zajlik az értékelés.


Amúgy meg legbiztosabb infóért keresd a Tanulmányi irodát, HÖK-öt, ők biztos segítenek azzal kapcsolatban, hogy a te egyetemeden/szakodon, hogyan is vannak ezek a dolgok.


+Ha a fent felsoroltak közül semmi nem jött be, akkor a tárgyfelelőst is lehet zaklatni, de ők ezt nagyon nem szeretik :D

2023. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! Most azt irta egy lány másik szakról hogy elvileg lehet kérvényt benyújtani.. Hát nem tudom h ennek van e bármilyen valóság alapja
2023. febr. 22. 14:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha a bukott tárgy erős előfeltétel egy másikhoz, amit felvennél, akkor amíg le nem vizsgázol az előfeltételes tárgyból, nem tudod felvenni a ráépülőt.

Ha gyenge előfeltétel, akkor párhuzamosan is lehet a kettőt tanulni de vizsgázni akkor is csak az előfeltétel teljesítése után lehet.

Mivel van aláírásod, ezért vizsgakurzusként fel lehet venni a bukott tárgyat.

2023. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt honnan tudom hogy erős vagy gyenge? Hiába keresem a neptunon, nem találom, a TO nem válaszol..............
2023. febr. 22. 15:40
 7/9 anonim ***** válasza:
A mintatantervben keresd.
2023. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem és szak?
2023. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Miskolci egyetem ODA képalkotó
2023. febr. 22. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!