Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat hivatkozások...

Szakdolgozat hivatkozások számozása?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ha egy forrásból idézek a szakdolgozatban több, különböző helyen, akkor külön számot kell adnom annak a hivatkozásnak és kétszer(többször) felvennem a forrásjegyzékembe?

Pl. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 3 stb. így nem sorrendben lennének a számok a szövegben mert a 3-mas forrásból kétszer idézek. Ez tényleg baj?



#szakdolgozat #hivatkozás #hivatkozáskezelés
2023. febr. 24. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanazt a számot adtam neki, forrasjegyzekbe meg egyszer került bele. Szóval úgy, ahogy a második bekezdésedben is írod. Semmi gond nem volt belőle.
2023. febr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha egy forrásból többször idézel különböző oldalon akkor külön lágyjegyzetezel. Én ahogy haladtam a dolgozattal volt hogy 100 feletti volt a lábjegyzetem. De a forrásfelsorolás a dolgozat végén csak egyszer kell. Felsorolod hogy honnan idéztél. ( Könyv írója, címe) szerintem. De én nem tegnap írtam a diplomamunkámat lehet azóta változtak a szabályok. Jó munkát kívánok Neked!
2023. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az irodalomjegyzék a könyv végén olyan sorrendben legyen, amilyen sorrendben elöször elöfordulnak a dolgozatban. És utána a hivatkozásoknál mindig ugyanazt a számot használd. De akár olvass el pár cikket és látod hogy hogy van.
2023. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
"Az irodalomjegyzék a könyv végén olyan sorrendben legyen, amilyen sorrendben elöször elöfordulnak a dolgozatban." Már ha az ő szakján, tanszékén, egyetemén ez az elvárás! Mert sok helyen nem így kell, hanem szerzők szerint ABC-sorrendben!
2023. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!