Kinek, hogy ment ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok érettségi elött... és hát..

Kicsit zavarban vagyok, eléggé izgulok, és mintha nem tudnék ennyit tanulni, és jelentkeztem mérnökiképzésre, ott ennél sokkal nagyobb az elvárás, ki,hogy élte meg az érettségi után az egyetem első szemeszterét? Vannak tippek,praktikák, hogy ekkora anyagmennyiséget, hogy lehet relatív gyorsan megtanulni, néha olyan hülyének érzem magam mert pl történelemből is több napig tanulok egy egyszerű témakört is...(pl matekból nincs ilyen gondom)


2023. febr. 24. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi nagyon egyszerű, de ezt most nem hiszed el nekem, én sem hittem, amikor nekem mondták. Majd ha a kezedben lesz az eredmény, akkor látni fogod. Ha a reál tárgyakkal nincs gondod, akkor a mérnöki menni fog, ott már nem kérnek nagyon számon a beállítódásoddal ellentétes dolgokat.

(Amúgy ha normális lenne az oktatás, akkor a történelemmel sem szenvednél ennyit. Én is olyan voltam, mint te, de aztán egyetemen volt gazdaságtörténet tantárgyunk, ahol egy szemeszter alatt összefoglalták nekünk a magyar gazdaság történelmét Mária Teréziától a rendszerváltásig, és olyan (nem gazdasági) összefüggéseket említettek meg, amiket ha érettségi előtt hallok, akkor nem stresszeltem volna, mert úgy tényleg logikusabb volt a töri nekem.)

2023. febr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Ha van konkrét minta vizsga pl érettségibe, hogy tudod kb milyen feladatokra számíts akkor ír egy receptet, hogyan kell megoldani pl egy matek feladatot plusz a memória palota a sokat segít meg persze a sok érettségi példa megoldás a leghatékonyabb akkor is ha nem tudsz semmit ülj neki csináld és ahol elakadsz néz utána hogyan kell megoldani.

Egyetem más téma, bár ha szerencséd van akkor az előző technikákkal meg lehet oldani. Egyetemi mérnöki tanulmányoknak az a lényege, hogy töménytelen mennyiséget kell tanulni annyit amit még felsem tudsz fogni és akkor is pofára esel na és itt jön a lényeg felkell állni és folytatni annyiszor kell felállni amíg bele nem edződsz és már azon a ponton 3 nap alatt feltudsz készülni egy ultra nehéz vizsgára úgy, hogy jó jegyet is kapsz.

Ez olyan mint mikor sokat iszol és detoxba kerülsz na azután egy normális ember azt mondja én soha többet nem iszok, de te nem kívánod de még jobban elkezdesz inni és megint detoxba kerülsz és belehalsz. De a tanulásba nem halsz bele hanem inkább beleedződsz xdxd Nem elijeszteni akarlak életem legjobb döntése volt, hogy mérnöknek tanultam.

2023. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ámbár gazdasági diplomám van, ezért nem biztos, hogy teljesen releváns a válaszom, de én az egyetem első féléveit imádtam, de később is szerettem.


Végre olyat tanulsz ami hasznos, érdekel. Ha jó oktatóid vannak baromi érdekesek tudnak lenni az előadások. Sokat kell tanulni, de könnyebb nekiállni. Illetve te osztod be mikor tanulsz (nem kell napról napra, nincs feleltetés, röpdoga stb, ugyanakkor ajánlom a hétről hétre tanulást minimum, mert különben elég stresszes vizsgaidőszakod lesz).


Az érettségin a tanárok próbálnak átengedni akit csak lehet, és minél jobb jegyet adni, nem kell aggódni! Szóbelin szinte a szádba adják majd a válaszokat, ha van rá lehetőségük :) Nagyon segítőkészek!

2023. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!