Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen macera a témavezet...

Miért ilyen macera a témavezető választás, ha nem vagyok ismert az egyetemen?

Figyelt kérdés

A következő félévben írnám a diplomamunkámat a mesterszakomon, de ahhoz kéne egy témavezetőt is találnom. Viszont elég középszerű tanuló voltam, volt egy passzívom is, és kb. Végig dolgoztam egyetem mellett. Így nem tudtam kiemelkedni, nem ismertek meg az oktatók. Emiatt konkrétan random írkáltam oktatókra, akik valaha tanítottak, és közel állnak a témámhoz valamilyen szinten. De 12 oktatóból csak a fele írt vissza, a többi meg vagy betelt vagy nem tud csak simán vállalni. Ezt olyan kínosnak érzem, és elment a kedvem az egésztől. Felmerült bennem, hogy hagyom az egészet, és nem diplomázok le. Munkahelyem már van, úgyse a papírt nézik mostmár.


Vagy esetleg írok a HÖK-nek, de nemtudom, nekem olyan kínos ez az egész. Ja és amúgy a BSc alatt is ugyan ez volt, kereken a 23. Oktató vállalt el végül nagynehezen, a témabejelentő leadása előtt 4 órával...



2023. febr. 24. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem azért macera amúgy mert nem vagy "ismert", hanem mert vaktában lövöldözöl. Ez nem a tinder, nem kell kapásból egyszerre 10+ embert ostromolni. Elég lett volna 1-nek írni, és udvariasan rákérdezni hogy ha ő nem tud elvállalni, melyik kollégáját ajánlaná.


"De 12 oktatóból csak a fele írt vissza, a többi meg vagy betelt vagy nem tud csak simán vállalni" - Oké, szóval az a fele aki visszaírt az végülis mit mondott? Elvállalt valamelyikük?

2023. febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De hisz így(is) csináltam, azokra is ráírtam akiket ajánlottak, meg akik tanítottak. Csak valamikor 5 nap is eltelik mire válaszolnak, úgy meg sose lesz senkim írok egyszerre több oktatónak.


Ha bármelyik is elvállalt volna akkor most nem írtam volna ki ezt a kérdést.

2023. febr. 24. 14:15
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Előben, óra/vizsga után megkéred?


Engem mondjuk szerettek a tanárok, többel dolgoztam is együtt, szóval még ajánlgatták magukat és volt, akit el kellett utasítanom.


Ez azon múlik, hogy mennyi tanár jut egy-egy diákra illetve mennyire égtek ki a tanárok. Igaz, én elég kutatós/elméleti területen tanulok, szóval nálunk annyi, hogy odamész, hogy érdekel a terület és ad egy kis dolgot a kutatásából.

2023. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!