Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanátok ELTE-ÁJ...

Melyiket választanátok ELTE-ÁJK vagy ELTE-GTK képzését?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb választás az ELTE-n egy ÁJK-s politológus szak vagy GTK-s pénzügy és számvitel?

2023. febr. 25. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha matekból legalább 4-es voltál, akkor a pénzügy számvitel.


Ha nagyon-nagyon rossz matekos voltál, viszont szeretsz olvasni, akkor mehet a politológia.

2023. febr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Politológiával elhelyezkedni nem lehet. Legalább 5 ismerősöm volt az Eltén, aki polira járt, egyikük sem tudott elhelyezkedni, vagy kitanult valami teljesen mást, vagy elment olyan munkahelyre dolgozni, aminek köze nincs a végzettségéhez. Kb. egy öngyilkosság lenne politológiára pazarolni bármennyi időt, pénzt is. A matekos dolgokkal viszont mellélőni nagyon nem lehet. Biztos van ott is jobban fizető, meg kevésbé jól fizető munkahely, de ott legalább munkahelyekről beszélhetünk, illetve egy nagyon rugalmasan különböző irányokba továbbfejleszthető szaktudásról.
2023. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gtk, sokkal hasznosabb és hamarabb lesz munkád, mint az Ájk bármely szakjával (mindkét kart megjártam, szóval van tapasztalatom :D) és ott nem minden tanár csak a szivatásra megy, mint a jogi karon.
2023. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Esetleg a jogász (osztatlan szakon) is gondolkoztam. Arról mi a véleményetek a gtk - val szemben?
2023. febr. 27. 14:41
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Azzal szemben is Gtk. A közgazdász végzettséggel még mindig több a lehetőség, mint jogaszként. Ott már nagyon telített minden és alig van értelmes munkalehetőség, ja és a bérek is sokkal rosszabbak.
2023. febr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanaz a véleményem, mint a kettes kommentben. Túl sok jogász van, kapcsolat nélkül elhelyezkedni pályakezdőként nagyon nehéz - ha nem ügyvéd akarsz lenni - de ügyvédből is annyi van, hogy éjjel-nappal dolgoznak, jelöltként meg vasárnap este tízkor is dolgozik az irodában több ismerősöm, de iszonyatosan nagy munkabírás és stressztűrés kell. Emellett az 5 év egyetem, HA nem csúszol, utána 3 év minimálbérért (vagy azalatt) legalább 3 évig, mert akkor nekiláthatsz csinálni a szakvizsgákat munka mellett, és az további 1-2 év akkor is, ha minden része elsőre sikerül, szóval alsó hangon legeslegjobb esetben is egy kb. 10 éves energiabefektetéssel még mindig "kezdőnek" fogsz számítani, és ugye folyamatos a tanulás, változások nyomonkövetése, azért ezt aggyal is bírni kell, és szorgalom szükséges. Arról nem beszélve, hogy már a közigazgatásban is egyre több helyen felsőfokú, tárgyalóképes, szakmai angol nyelvet várnak el, ahol nem kérnek angolt, ott jó eséllyel örökre a minimálbér környékén lehet csak tengődni, kevés az olyan jól fizető munkahely manapság, ahol elég csak magyarul beszélni. Ismerősömnek már a felvételije is angolul zajlott egy ügyvédi irodába is. Németnek örülnek, de szintén csak felsőfokon ér valamit, kizárólag némettel viszont kevés a lehetőség. Ezt csak azért mondom, hogy ha jogot terveznél, akkor az angollal számolj, járj el szakmai nyelvi órákra is. Nekem sajnos nem volt, a semmit nem érő latint kellett tanulni egy évig, de úgy tudom pl. az Eltén már pár éve a latin csak egy félév, a második félévben meg szakmai nyelvi oktatás van első évben. Az más kérdés, hogy egy félévig heti 1 alkalom olyan sokat nem ér, magánúton kellene rágyúrni, de legalább ad valamilyen képet.
2023. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én lenyomtam előbb a pénzügy-számvitelt (majd egy gazdasági mestert, meg egyéb képzéseket is, mint pl. adótanácsadó), aztán egészen jó állás és anyagi helyzet mellett most tolom a jogot is, levelezőn. Szerintem jó kombó, bár engem nem annyira a tárgyalótermek világa érdekel, inkább egy saját vállalkozás és függetlenedés, ami hosszú távon, szakvizsgás jogászként sokkal könnyebben és kockázatmentesebben megvalósítható, mint szimplán közgazdászként. Szerintem (és a saját érdeklődési körömet figyelembe véve).
2023. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6. A latin valóban már csak egy félév kötelező az ELTE-n (persze lehet még latint felvenni második félévre is), és valóban van angol kurzus is. Olyan túl sokat nem ér, de a tananyagok, amiket adnak, voltaképp nem rosszak, a TOLES-re jól fog jönni.
2023. márc. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor közgazdász a jó választás
2023. márc. 11. 01:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A psz egy jó alapszak, igen. Vannak jobbak, de elég jó. Ahhoz mérten pedig, hogy mennyire nem nagy kunszt elvégezni, meg kifejezetten jó és hasznos szak.
2023. márc. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!