Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment szak vagy Jogász?

Figyelt kérdés
Melyik érné meg jobban? Esetleg az adott szak hallgatói is írhatnak előnyöket és hátrányokat is, saját tapasztalataik szerint.

2023. jan. 7. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Gazdálkodási és menedzsment

Tudsz vele külföldre menni, és jobban lehet vele keresni mint a joggal.

2023. jan. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Én gm-es voltam, én azt gondolom hogy ezt azoknak éri meg elvégezni akik főleg vállalkozásban gondolkodnak. A speces tárgyak 90%a is erre készít fel, bármit is választasz. Vagy ha olyan a habitusod akkor ezzel a végzettséggel vezető leszel/ lehetsz, hiszen megtanulsz mindent ami egy cég vezetéséhez kell. Viszont, ha egyik sem akarsz lenni, ha te úgy érzed hogy nem vagy vezető, akkor inkább ne ezt a szakot válaszd. Jogról nem tudok nyilatkozni, de úgy hallottam hogy nehéz elhelyezkedni a szakmában, hacsak nincs háttered
2023. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"azt gondolom hogy ezt azoknak éri meg elvégezni akik főleg vállalkozásban gondolkodnak"


Bocsi hogy offolok, ha nekem is vannak vállalkozási céljaim, a fosz is megadja ennek az alapjait tudásban?

2023. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat:)

Arra lennék még esetleg kíváncsi, hogy a gazdmen szakon mennyire erős a matek, illetve mennyire hangsúlyos.

2023. jan. 7. 19:16
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Jogi szak inkább, több a lehetőség.
2023. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%
Gazdmen, sokkal könnyebb vele elhelyezkedni.
2023. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%
A gazdmennel sokkal több a lehetőség!!
2023. jan. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Én is a kettő között gondolkodtam. Végén azért nem a jogit választottam, mert úgy voltam vele, hogy pl. mi van, ha még is külföldre vinne az élet? Akkor az a diploma időpazarlás volt, mert azzal semmit sem tudok külföldön kezdeni, ha jól tudom. A gazdálkodás és menedzsmentnél nagyobb az esély, hogy tudnám külföldön is valamilyen szinten hasznosítani. Szóval alapból nem tudom, hogy te ehhez hogy állsz, biztos-e, hogy itt fogsz maradni.


Amúgy nem olyan erős a matek gazdmenen, egy átlagos képességű személynek menni fog.

2023. jan. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor az a diploma időpazarlás volt, mert azzal semmit sem tudok külföldön kezdeni, ha jól tudom."


Ez nem egészem így van. Elvégzel egy egy éves nemzetközi jogi mestert angol nyelven, és már EU-s országokban simán lehet esélyed vele, bár nyilván más kérdés, hogy külföldieket hogy fogadnak ilyen munkakörökben.


"Amúgy nem olyan erős a matek gazdmenen, egy átlagos képességű személynek menni fog"


Egy középiskolai gyengébb hármas érettségi tudás, ha nekiül az ember, teljesíthető vele? Engem is kb ez tart vissza, mondjuk nekem a statisztika, valószínüségszámítás mindig is mentek, csak a bonyolultabb egyenletek, koordinátarendszer stb, sin, cos, log, ezek kicsit hiányosságok sajnos.

2023. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!