Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ipad, tablet vagy nyomtatás?

Ipad, tablet vagy nyomtatás?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus hallgató vagyok, és a ppt-ket pdf formátumban kapjuk meg. A laptopom már 7-8 éves, szóval elkezdtem gondolkodni azon, hogy mi lesz, ha tönkre megy. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hosszabb távon melyik lenne a költség hatékonyabb? Ha beszereznék egy Ipad-et vagy tabletet, és appon keresztül ráírnék a pdf-ekre, vagy kinyomtatom őket és kézzel jegyzetelem hozzá a plusz dolgokat? (Ez ugye rengeteg tinta, papír stb).


Esetleg tudnátok ajánlani ilyen appokat, nem gond, ha fizetős. Vagy esetleg van valamilyen tippetek, hogyan lehetne még megoldani, nem igazán vagyok jártas ilyen téren.


Próbáltam füzetbe jegyzetelni a plusz dolgokat, de sajnos nagyon nem jött be.

Most a nyomtatásos verzióval próbálkozom, de rengeteg festéket fogaszt.



2023. febr. 26. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Hát igen, a nyomtatás sem túl olcsó dolog.

Egy átlagos iPad bőven elég egy ilyen feladatra. Nem is kell a legújabb, a 2 évvel ezelőtti modell is elég.

Sok jó jegyzetelős app van. Evernote például.

De a beépített jegyzetek app sem rossz.



iPad mini a kicsi méretű

iPad a belépő szint Általában az előző, vagy 2 évvel korábbi iPad Air, vagy Pro alkatrészeiből van. Ez elég jegyzetelésre, meg minden átlagos dologra.

iPad Air a középkategória

iPad Pro a felső kategória

2023. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Az első hozzászólóval teljesen egyetértek, de szeretnék egy másik alternatívát ajánlani. Lehet meg fogtok lincselni, de szerintem szerez be egy reMarkable 2-t, tudom az ára eléggé borsos (kb 600 euro), de szerintem megéri ha van rá kereted. Jegyzetelés rajta remek, tanulásra is alkalmas, annyi hátránya van, hogy nem lehet annyi mindenre használni mint egy iPad-et.
2023. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ha tönkremegy a laptopod, akkor majd a tableten írod a beadandókat?

Én inkább azt mondanám, vegyél egy kicsi, könnyű laptopot, azt több dologra tudod használni.

2023. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 NTBS ***** válasza:
8%
Szerintem mindent tarts egy hordozható eszközön is.
2023. febr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Én a hármas válaszolóval egyetértek, a laptopot több dologra lehet használni, nem jó ha az embernek se laptopja, se asztali számítógépe nincs. Szerintem a tablet az inkább csak egy plusz, amit az ember vehet számítógép mellé, de nem helyette.

De amúgy szerintem ez nagyban a te beállítottságodtól is függ. Mármint, tudsz képernyőről is tanulni, vagy inkább a rendes papírorral való tanulást, olvasást preferálod? Ha neked rendben van a képernyőről való tanulás, akkor olyan szempontból jobb a tablet, hogy minden egy helyen van, és nem kell a több száz oldalnyi kinyomtatott papírral "szenvedni".

2023. febr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló igen ebben mondjuk tényleg igazad van, eddig erre nem is gondoltam. De akkor megint ugyan ott tartok, hogy a pdf-eket nyomtatnom kell. És az összes előadás anyagát ilyen formában kapjuk meg.


Ez esetleg egy billentyűzetes tokkal áthidalható lenne nem?

2023. febr. 26. 22:22
 7/9 A kérdező kommentje:
5. Persze, ez így igaz. Szerencsére a laptopom egyelőre jól funkcionál. Az össz probléma annyi vele, hogy már kicsit le van lassulva. Főleg ha pár napig nem használom.
2023. febr. 26. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem Lenovo Yogam van, ki lehet fordítania billentyűzetet és tablet lesz belőle. Lehet venni hozzá Bluetoothos tollat, tökéletesen jegyzetelhető. Így van tableted és laptopod is. Kicsi, könnyű, sokáig bírja az akkumulátor és maga a gép is szuper (kb. 5 éve van meg, semmi baja nincs és soha nem is volt szervizben. Leérettségiztem vele, szereztem vele egy diplomát, jelenleg rajta dolgozok, illetve nagyon remélem hogy még minimum a második diplomám megszerzéséig elkísér). Én csak ajánlani tudom, szerintem neked nagyon kihasználhatóak lesznek a funkciói.
2023. febr. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6%
Miért kell a tabletes kérdéseknél állandóan a laptopokat nyomatni? De minden tabletes kérdésnél? Előjön 2-3 őskövölet a barlangból, hogy a tablet nem jó semmire, laptopot vegyé'!! Tessék haladni a korral bácsik!
2023. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!