Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Találtam egy érdekes szakdolgo...

Találtam egy érdekes szakdolgozatot, de csak SZTE IP-n keresztül nyitható meg. Valahogy hozzáférhető lehet számomra is?

Figyelt kérdés
Vagy jogosan kell ennyire titkolni egy diplomamunkát?

2023. márc. 1. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Az Eltén például egyáltalán nem nyilvánosak, legalábbis az én karomon, csak mondom. Ha egyetemi IP-ről lehet csak megnyitni, akkor nem tudod megnyitni, ha nem vagy az egyetem hallgatója. Szerezned kell valakit az SZTE-ről, aki letölti neked, ha egyáltalán le lehet, és nem csak ereaderszerűen olvasni. Debrecenben is tudtommal csak debrecenis hozzáféréssel lehet megnyitni az ottani szakdogákat.
2023. márc. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam, hogy ráírok az illetőre és udvariasan elkérem. Vagy ez nagyon pofátlan húzás? Nagyon kevés szakirodalmat találok magam is ahhoz a témához, amivel ő is dolgozott valamennyire, ezért is lenne fontos nekem.


(Szlovákiai vagyok, itt úgy tudom, hogy az összes szakdolgozatot minden évben feltöltik egy szerverre, ahol bárki megtekintheti, ha rákeres a címszavakra, aztán lehet, hogy valamely egyetemek ebből kimaradnak.)

2023. márc. 1. 23:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom más országban hogy van, nálunk amennyire én tudom, nincs ilyen, hogy szabadon bárki letölthet bármit, legfeljebb a saját egyetemén belül azonosítóval tud mindenki letöltögetni, az Eltén az én karomon még ez sincs, de nem is nagyon néztem soha. Én a saját karomon még egy nagyon régi, csak papíralapon létező szakdogát akartam volna kikérni a könyvtárból, és a könyvtáros kb. a k*rva anyámba küldött el, hogy mit képzelek magamról, hogy merészelek szakdogát kikérni engedély nélkül, és valami 2-3 különböző tanszéki engedélyt kellett volna felmutatnom ahhoz, hogy nekem kihozzák a raktárból. :D :D :D Szóval én nem strapáltam a továbbiakban magam, nekem is forrás miatt kellett volna csak. Ha rá tudsz írni a szakdoga szerzőjére, szerintem az lenne a leggyorsabb, amennyiben segít. Esetleg írd bele, hogy a források miatt szeretnéd. Én magamból kiindulva kicsit megijednék, ha egy idegen rámírna, és a szakdogámat kérné, de az irodalomjegyzékemet gond nélkül átküldeném.
2023. márc. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!