Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabályos ez így a gimiben?

Szabályos ez így a gimiben?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok, gimibe járok, a sulinkban a közösségi órakat évfolyamra leosztva kötelező megcsinálni, pl.: 9.- ben 20 óra kötelező, ha nem akkor 2. félévben a suli kirendel valahova kötelezően és ha így sincs meg akkor megbuktatnak. Nem hiszem, hogy ez így szabályos, én azt hittem a 4 év alatt kell az 50 óra.

Ezenkívül elég sokat hiányoztam, és az ofő szólt, hogyha meglesz a 250 óra vagy 30% akkor osztályozó vizsga, de mindenből van elég jegyem, nem úgy van a szabály, ha megvan év végén a hiányzás és nincs elég jegy akkor lehet osztályozó vizsgára ítélni?



2023. márc. 10. 19:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem szabályos egyik sem.
2023. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen szabály…. :DD


Mond meg neki hogy mutassa már meg honnan szedi

2023. márc. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem szabályos. A közösségi órákat 12.evvegeig kell megcsinalni, különben nem kapsz bizonyítványt, de célszerű már 9.ben elkezdeni hogy 11.ig meglegyen. Nekem már 11.evvegen meglett de osztalytarsaim közül sokan voltak akiknek még 12.masodik felére se volt meg rendesen, lehet emiatt mondta mert neki is volt ilyen osztálya és hogy ne legyen akkora szívás neki meg nektek sem.


A 2.sok mindentől függ. Leginkább tanár függő, nekunk volt egy lány akinek műtöttek a lábát 11.ben és 3 hónapot hiányzott, majd volt olyan tanár aki elkuldte osztályozó vizsgára hiaba volt jegye, de a tori tanárunk pl elengedte azzal, hogy majd szerez jegyet. Érdemes lenne megkerdezni az igazgatonal, de ha a tanár nem paraszt és tényleg van elég jegyed nem szoktak ilyenekkel szórakozni mert nekik is munka azért azt megcsinalni, kijavitani, és neked is.

2023. márc. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem a 12. év végi bizonyítványnak, hanem az érettségi bizonyítvány kiadásának a feltétele a közösségi munka.

[link]

Ha estis vagy, vagy jogiszony nélkül érettségizel, akkor nem feltétel.

2023. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 a tanár nem csak mondta a közösségi órákat, ez le van írva a házirendben.
2023. márc. 10. 19:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen miatt nem buktathatnak meg. Én 11. nyarán csináltam meg egyszerre az összes órát és senki se szólt érte.

Pontosan így van a szabály, csak pár tanár ezzel nincs tisztában (vagy a rosszabbik eset ha nem akar tudomást venni róla).

Esetleg az igazgatóhoz fordulhatsz ezekkel a problémákkal, mert egyik esetben sem járnak el szabályosan, de ha ő is az osztályfőnököd pártját fogja, akkor nem tudsz mit tenni sajnos.

2023. márc. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a házirendben ez van írva, akkor arra az igazgató is rábolintott és nincs mit tenni. Max át tudsz menni másik suliba.
2023. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
20%
Egy félévben legalább három darab osztályzatodnak kell lennie a fontosabb tantárgyakból. Március közepe van. A második félévben biztosan van az érettségi tantárgyakból három darab jegyed?
2023. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

1. Az iskola pedagógiai programja meghatározza, hogy milyen bontásban kell teljesíteni az 50 órát. Eszerint kell eljárni.

2. Az, hogy mi az elégséges osztályzat, szintén az iskola szabályzata írja le. Ha ez alapján van elég osztályzat, akkor nem kell osztályozó vizsgát tenni, ezt tantárgyakra lebontva kell megnézni.

2023. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Negyes: igen érettségire gondoltam, csak elirtam, bocsi!

Hármas voltam

2023. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!