Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 71 nap alatt felkészülni a...

71 nap alatt felkészülni a vizsgára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 71nap mulva vizsgazok. Penzugyi szamviteli ugyintezonek tanulok. Sajnos ellazaskodtam ezt a 2evet. Lehetseges e megtanulni a dolgokat es felkeszulni a vizsgara 71nap alatt , ha tenyleg mindennap leulok es tanulok? Tapasztalatok? Velemenyek?

2023. márc. 14. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha én a 20 munkanapos vizsgaidőszakban 3-4 vizsgára készülök fel átlagosan, akkor a 71 nap 1 vizsgára simán menni fog neked. Arra figyelj, hogy normálisan tarts pihenőket is, mert csak úgy fog "jó helyre" raktározódni a tudás.
2023. márc. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Igen , van rá esély ! Mindenképp próbáld meg !

Persze kérdéses, hogy napi hányóra intenzív tanulásról van szó, és mennyi anyagrészről :S

Mert hát ez a két dolog is erősen befolyásolja.

2023. márc. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Én munka mellett tervezek felkészülni a záróvizsgámra miközben a szakdolgozatom is írom.

Abszolút lehetséges, csak meg kell teremteni hozzá a nyugodt otthoni környezetet/körülményeket, illetve ki kell alakítani egy napi rutint, be kell osztani a szabadidődet.

2023. márc. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Push it to the limit! Amúgy nem fog menni!
2023. márc. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
76%
Sikerülni fog, ha elég munkát teszel bele.
2023. márc. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Én imádom az ilyen "20 napos vizsgaidőszakban X vizsgát le tudtam tenni" kijelentéseket.


Ez nagyban függ attól, hogy

1) Milyen képességeid vannak, és ezt kizárólag te tudod felmérni.

2) Mennyire intenzíven tudsz tanulni, amikor tanulsz, vagy mennyire vonja el akkor a figyelmed más dolog. (Van aki 2 óra tanulásnak nevezi azt, hogy közben 3 emberrel beszélget egyszerre facebookon.)

3) Milyen előismereteid vannak az adott témáról. Ez nagyon fontos, lehet azt hiszed semmit sem tudsz, közben meg igazából amikor elkezdesz vele foglalkozni feljön rengeteg háttértudás. Más esetben meg az ember úgy érzi sokat tud már, és tanulás közben döbben rá mennyire felületes volt a tudása/elképzelése az anyagról.


És végül, de nem utolsó sorban:

4) Nem mindegy az anyag mélysége. Nem tudom itt ki milyen iskolába jár/járt. De én egy k.va nehéz szakot végeztem, legalábbis mivel én személy szerint nem vagyok zseni csak átlagos, ezért nekem az volt.

És sosem értettem az ilyen biztatásokat, hogy "fú nekem 28 vizsgám van és félév közben nem tanultam semmit mégis átmentem eddig mindenen".. Jó ő átment én lehet nem fogok, ez járt mindig a fejemben. Sem a képességeink, sem az anyag mélysége nem összevethető.

Volt olyan tárgyam, ami úgy sikerült 2-esre, hogy egész félévben minden órán készültem, zárthelyikre is felkészültem, beadandókat mind megírtam és még vizsga időszakban is 5 napot készültem rá. Igaz a szak 80%-a megbukott rajta, szóval nem mondom hogy nem vagyok büszke a 2-esre..


Szóval nekem az a tanácsom, hogy mérd fel magadnak a saját képességeidet stb. Csinálj tervet mikor mennyit tudsz haladni, kezdjél bele minél hamarabb, ha nem megy a terv szerint haladás, akkor tervezz be több óra tanulást egy napra.. És így tovább. Ha most belekezdesz kb 10 nap múlva lesz már képed róla, hogy mennyire lesz könnyű/nehéz. De ezt így nem fogjuk tudni megmondani neked látatlanban.


(Érdekességképpen elmondom, hogy volt egy évfolyamtársam, aki konkrétan soha semmire nem tanult, amit órán elmondtak, az neki elég volt. Még akkor sem készült, amikor az évfolyam nagy része megbukott az adott kurzusból. Bár ő jelenleg az USA-ban kutat.. ezt csak azért mondom, hogy nagyon nem ugyan olyanok vagyunk.)

2023. márc. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2023. márc. 15. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!