Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem színészi szakközzépbe...

Ha nem színészi szakközzépbe járok most,úgy van esélyem be kerülni a Színész és Filművészeti Egyetemre?

Figyelt kérdés

A verseket mindig 5esre mondtam a suliban nem vagyok izgulos típus

Min fejlesszem magam hogy betudjak kerülni?

Tisztában vagyok vele hogy nagyon nehéz bejutni bent maradni még inkább de hátha összejön.

Természetesen a Színészkedés B terv lenne az életemben ha összejön akkor örülök ha nem akkor a szaközzepes végzettségem ott lesz.

Filmszínészet jobban érdekel.



2023. márc. 25. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Dehogy nehéz, ugyanolyan büfészak mint a bölcsészet, semmi értelme elvégezni.
2023. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%
Színház!!!!!! És filmművészet! Amúgy igaza van az 1.-nek!
2023. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Mitől lenne igaza? Egy büdös troll, mindenhova csak ezt okádja, hogy büfészak, erre élvez vagy nemtom xd
2023. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De szerintetek akkor 1próbát meg ér majd hogy jelentkezek még ha nem is vesznek fel?
2023. márc. 25. 21:38
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Mindenképpen próbáld meg, azzal még senki se veszített semmit. Készülj fel alaposan a felvételire, az kevés lesz, hogy jól tudsz verseket memorizálni. Keress fel esetleg egy szakembert, válasszátok ki a verseket, monológokat és a dalokat jóval előtte, és tökéletesítsd a végletekig. Ahhoz, hogy elvégezd nagyon nagy elszántság kell és ez nélkülözhetetlen a felkészülésnél is. Tényleg gyakorolj egy szakemberrel, hallgasd meg a tanácsait, én még biztos csatlakoznék ezen kívül színjátszókörökhöz is vagy jelentkeznék meghirdetett statiszta szerepekre, minden tapasztalat jól jöhet és egy kicsit bele is kóstolhatsz ebbe a világba. Ha elsőre nem vesznek fel, akkor még próbálkozhatsz egy évvel később is, nem egy olyan neves színész van, akit csak sokadjára vettek fel az SZFE-re.
2023. márc. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg tanulmányozd a magyar nyelvtant:

"betudjak kerülni?" --> be tudjak kerülni

2023. márc. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Erősítem 5-öst!


A "B-terv" kategória ebben az értelemben kevés lesz. Sokan életcéljukként élik meg, hogy színészek lehessenek. Amíg lehet próbálkoznak a felvételin. És valóban számos, később jó színészt nem vettek fel elsőre.

Tehetség és szorgalom is kell. Munkát kell belefektetni.


No meg olyan is van akit azért nem veszenk fel mert nem látják formálhatónak. Szóval túl tökéletes versmondással sem biztos, hogy bejutsz.

Keveset vesznek fel, és sokaknak van hátszele.

...de egyébként ott van a Kaposvári főiskola. Színész diplomát ott is szerezhetsz.

2023. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen van esélyed.

Sőt úgy is lehetsz színész, ha soha nem jársz oda.

Pl. Latinovits Zoltán építészmérnök volt, mégis azt mondták rá, hogy ő a színészkirály.

2023. márc. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Van esélyed. Próbáld meg.
2023. márc. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!