Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Megfizethető, megbízható...

Megfizethető, megbízható színészképzést vagy színitanodát keresek, avagy hogyan indíthatom el színészi karrierem?

Figyelt kérdés

Komoly színészi ambíciókkal rendelkezem (leginkább a színház irányába), tehetségem, önbizalmam is van hozzá, viszont el vagyok akadva az elindulást tekintve.

Koromból adódóan egyetemre, főiskolára még nem jelentkezhetek, viszont nem is szeretnék addig várni.

Egy kisebb tanfolyamot már végeztem, viszont azzal nem jutok előrébb, inkább az alapismeretek megszerzéséhez és önmagam kipróbálására volt jó.

Szóval keresek egy olyan képzést, amely megbízható, nem horror áron fut, komoly képesítést ad és elvégzése alatt/után elkezdhetek színészként dolgozni.


Azért írtam a kérdésben, hogy "avagy hogyan indíthatom el színészi karrierem", mert én személy szerint nem ragaszkodom iskola elvégzéséhez, ellenben azt látom, hogy így a legkönnyebb elindulni (iskolából viszont nehéz tényleg jót találni), de ha valakinek van bármilyen tuti tippje iskola helyett, azt is szívesen meghallgatom. :)



2022. dec. 19. 21:10
 1/6 anonim válasza:
16%
Woodman casting.
2022. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem jelenj meg a Youtube-on és csinálj jó videókat, amiben megcsillogtathatod magad, aztán majd megkeresnek.
2022. dec. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát még nem vagy 16 éves???


Színészek is indítanak tanodákat, pl. elég híres Földessy Margit tanodája, kisgyerekeknek is ....


[link]

2022. dec. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De, pont 16 vagyok.

Köszönöm az ajánlást, utánanézek!

2022. dec. 20. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Te is utánanézhetsz, beírod a keresőbe, hogy színitanoda, budpest, stb. és kidob egy csomó hivatkozást.


pl:

[link]

2022. dec. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont abban az orszagban akarsz szinesz lenni, ahol csak azt tekintik annak, aki a szinmuveszetire jart es cseszett papirja van rola?! Szerintem eleg rossz irany. Egy eletet erre a hobbira feltenni szerintem hulyeseg es egyenesen felesleges is. Mit csinal egy magyar szinesz, mit tud csinalni? Vegetalni. Megelni alig lehetne belole. Eves szinten alig nehany hallgato bekerul az egyetemre, akikbol igy utolag kiderul, hogy hulyet csinaltak, megalaztak oket. Ha meg bekapcsolsz egy magyar filmet, sorozatot mast sem latsz csak mindig ugyanazt a 4-5 szineszt. Eleg unalmas mar. Bekerulni a rendszerbe nem lehet, mert ellehetetlenitik elotted az utakat es lehetosegeket, kozben pedig teljes verfrissitesre szorulna a muveszvilag. Ujra tudnam hozni a peldat, hogy itt csak az lehet szinesz aki szinmuveszetire jar, kozben ujra meg ujra ugyanazokkal a szineszekkel dolgoztatnak, viszont pont ezert mar egysikuva es szurkeve valt a hazai filmipar. Az emberek raunnak. Arrol nem is beszelve, hogy a gazdasagtudomanyokat peldaul lehet tanitani es tanulni, ahogy a jogtudomanyokat is. De a szineszet? Azt valaki vagy tud, vagy nem. Ezzel szerintem szuletni kell es valakiben termeszetes modon kialakul az erzek, vagy sem. Reg rossz, ha valaki evekig ezt tanulja. Van ez a szinesz, talan Lengyel Tamas, evekkel ezelott elinditott egy online platformot Szabadszinesz cimen. Az oldal lenyege, hogy szerephez juttassa a feltorekvo, amator, vagy eppen szineszet gondolataval kacerkodo, de tehetseges jelolteket. A cel jo lenne, eppen azt a verfrissitest hozna el es azt a beltenyeszetet kerulne el, amirol korabban mar irtam. Korabban en is utana olvastam, komolyabban rakerestem. Termeszetesen elo kell fizetni ra, de hat semmi sincs ingyen a mai vilagban. Ha jol olvastam befizetsz egy osszeget, a nyitott castingokra pedig jogosultsagot szerzel, hogy lasd azokat. Na most ha valaki innen regelt az oldalra es erte barmilyen sikerelmeny, kerem irjon ide, igazan erdekelne, hiszen amit biztosan tudok az az, hogy neked, mint erdeklodonek tejelned kell, nem is keveset, mikozben Lengyel Tamas, az oldal krealoja sosem tetszelgett meg ennyi szerepben, mint az utobbi idoben. Ergo: egy atbaszas az egesz:)))) kerdesedre a valasz: szineszi karrierrol almodni se almodj, ha nem vagy csokos
2023. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!