Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a törvény az...

Hogy van ez a törvény az egyetemmel? Az érdekel hogy nem jártam még egyetemre akkor ugye van hat év ingyenes egyetemi lehetőségem és ha sikerül felvételt nyernem akkor rengeteg kedvezménnyem lesz ez a hat év alatt.

Figyelt kérdés

A kiindulás az hogy nem hiszek benne hogy képes vagyok elvégezni.

Viszont ha megpróbálok akkor ugye hat éven át jóval olcsóbb lesz a bérlet és sok más kedvezménnyem is lesz.

Tehát valahogy bejutok valamilyen egyetemre.

Van egy főállásom amit ha jól értem nem kell feladnom mert az egyetemi órákra nem kötelező bejárni csak ajánlott.

A munkahelyen támogatta tehát azt mondja hogy egyes órákra bejárhatók De ugye amikor van munka akkor inkább Te viszont azt ha jól értem tudom saját magam önerőből pótolni.

Tegyük fel hogy nem sikerül év végén vagy fél éve vagy félévben teljesíteni azt hogy tovább léphessek. Akkor nem esett ki hanem egy évvel ismételni kell vagy egy fél évet ismételni kell a fő kérdésem az hogy lényegében a hároméves egyetemet el tudom végezni hat év alatt ha gyengébb képességű vagyok Ha pedig nem sikerül elvégeznem akkor volt hat év kedvezménnyem mindenre vagy ez hogy van?


2023. márc. 27. 08:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha az a kiindulási állapot, hogy te nem hiszed el, hogy képes vagy elvégezni, akkor nem is fog sikerülni, teljesen felesleg bármin is agyalni tovább.
2023. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Ez nem az ezo csoport
2023. márc. 27. 09:16
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Nemmondod?! XD
2023. márc. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdésed? Mert ez csak olyan, mint amikor valaki hangosan gondolkodik.
2023. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nem a hit számít hanem a tett.
2023. márc. 27. 09:25
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

"..van hat év ingyenes egyetemi lehetőségem.."

Ez így nem igaz, 12 támogatott féléved van. Az egyetemen mindent félévekben számolnak, nem években. És nincs olyan, hogy ingyenes lehetőség, az állam támogat 12 félévet, de ha nem fejezed be a képzést, vagy végzés után nem itthon helyezkedsz el, akkor a támogatott félévek tandíját bizonyos időn belül vissza kell fizetned. Illetve attól, hogy felvesznek államilag támogatott helyre, nem biztos, hogy a képzés alatt végig azon leszel. Ha gyengék a tanulmányi eredményeid, akkor simán átraknak önköltségesre.


"..az egyetemi órákra nem kötelező bejárni csak ajánlott."

Ez sem igaz. Ha nappali tagozatra jelentkezel (ekkor jár az 50%-os kedvezmény tömegközlekedésre), akkor (a legtöbb helyen) hivatalosan kötelező bejárni az előadásokra is, csak maximum nem mindenhol ellenőrzik a jelenlétet, ezért el tudod lógni őket (de ez azért rizikós, mert bármikor bevihet az oktató előadásra egy jelenléti ívet és ha nem vagy ott, akkor annak lesznek következményei). Viszont a szemináriumokon, gyakorlatokon ellenőrzik a létszámot és bizonyos mennyiségű hiányzás felett nem kapod meg az aláírást, tehát nem mehetsz vizsgázni. Nappali tagozatot pontosan ezért szinte lehetetlen teljes állás mellett elvégezni. Ha nem akarod feladni a munkádat, akkor inkább levelező képzéseket nézegess, de ott a kedvezmények mértéke jelentősen kevesebb/egyáltalán nincs is.


"Tegyük fel hogy nem sikerül év végén vagy fél éve vagy félévben teljesíteni azt hogy tovább léphessek. Akkor nem esett ki hanem egy évvel ismételni kell vagy egy fél évet ismételni kell.."

Félév végén a felvett tárgyakból vizsgázol. Ha valamelyik tárgyat nem sikerül teljesíteni az adott vizsgaidőszakban, akkor azt újra fel kell venned és a következő vizsgaidőszakban újra meg kell próbálnod. Ha az egy fontos tárgy, amire több másik tárgy is épül, akkor a többit addig nem tudod felvenni, amíg az első tárgyat nem teljesíted és így akár több félévet is csúszhatsz egy tárgy miatt és nyilván ezek mind beleszámítanak a támogatott féléveidbe (ha közben nem raktak át önköltségesre).


"..a fő kérdésem az hogy lényegében a hároméves egyetemet el tudom végezni hat év alatt ha gyengébb képességű vagyok.."

Ezt nem lehet látatlanba megmondani, mert nem tudjuk neked mit jelent a gyengébb képességű, melyik egyetemen, melyik szakra jelentkezel stb.. Nyilván vannak könnyebben elvégezhető szakok is, illetve nem minden egyetemista színötös tanuló volt középiskolában. De szerintem csak a bérlet kedvezmény miatt nem éri meg egyetemre menni, ha egyébként szereted a jelenlegi munkádat és nem tervezel olyan irányba változtatni, ahova kérnek diplomát.


"Ha pedig nem sikerül elvégeznem akkor volt hat év kedvezménnyem mindenre vagy ez hogy van?"

Természetesen a kedvezményes bérletek árkülönbségét nem fogják visszakövetelni tőled, de ha nem végezted el a képzést (és nem is kezdesz el másikat), akkor a támogatott tandíjat igen.


Nyilván a te döntésed, hogy megpróbálod-e, de azért nappali tagozatra, munka mellett úgy jelentkezni, hogy nincs különösebb motivációd a tanulás tekintetében és igazából csak a kedvezmények miatt akarsz belevágni, hát nem biztos, hogy okos döntés lenne.

2023. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem igaz, hogy az órákra bejárás csak ajánlott. Az előadásokon nem kötelező a részvétel, a gyakorlatokon (ami úgy az órák felét teszi ki) kötelező.


Főállás mellett csak a levelező képzés az, ami reális. Nappali képzés (éppen a kötelező gyakorlatok miatt) főállással általában összeegyeztethetetlen. Ezzel viszont csak levelezős diákigazolvány jár, amely csupán a lakhely és az egyetem közötti távolsági vonat- és buszjáratokon nyújt 50% kedvezményt. Semmilyen más kedvezmény ezzel nem jár. S mivel a legtöbb helyen péntek-szombatokon vannak a levelezős konzultációk, szükséges, hogy a munkahelyed péntekeken elengedjen.


Egy további probléma, hogy a tanulmányi előmeneteledtől és eredményeidtől függ, hogy a képzés során végig állami támogatottságú maradhatsz-e. Ha rosszak az eredményeid vagy kevés tárgyat teljesítesz, egy év után átraknak költségtérítésesre, s ha egyszer átraktak, utána már nagyon nehéz államira visszakerülni. Arról ne is álmodozz tehát, hogy majd 6 év alatt államin végzed el a 3 éves képzést, nem fog menni.

2023. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
És ha atraknak valakit költség teritesre de nem tudja kifizetni akkor adóssága lesz? Vagyis egy egyetem hitelcsapdává is válhat?
2023. márc. 27. 09:46
 9/31 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted ki a tandíjat, akkor nem tudsz tárgyakat fevenni, magyarul kezdheted el a félévet.
2023. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nem kezdheted el a félévet*
2023. márc. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!