Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Amikor a kistanár tanít,...

Amikor a kistanár tanít, akkor az igazi tanárnak bent kell lennie?

Figyelt kérdés
Indoklást kérek

2023. márc. 27. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell bent lennie a vezetőtanárnak. A pedagógus hosszú gyakorlatnak az a lényege hogy a kistanárnak legalább 20 tanórát kell önállóan megtartania.
2023. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell. Ha tanár lesz (már ha ennyi pénzért marad), akkor majd egyedül kell órákat tartania, ott sem lesz bent vele senki.
2023. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 NTBS ***** válasza:
42%
Nem kell, de eleinte a többség bent van. Később Lazul a dolog.
2023. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányom gyakorló helyén a mentortanár minden órán jelen volt. Az önálló tanítás nem azt jelenti, hogy egyedül van az osztállyal.
2023. márc. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Minden órámon ott volt a vezetőtanár. Utáltam is a szitut rendesen.
2023. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell, de nekünk szerintem 6 év alatt két olyan óra volt, amikor nem volt bent a vezetőtanár (úgy, hogy gyakorló gimibe jártam és folyamatosan volt legalább két kistanárunk).
2023. márc. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell, de ennek ellenére van olyan mentortanár, aki mindig bent van, vagy csak akkor nincs, ha mondjuk hirtelen lebetegedett meg ilyenek.


"Az önálló tanítás nem azt jelenti, hogy egyedül van az osztállyal." Nekem pl. azt jelenti. Gyűlöltem is, mikor bent volt a mentor (az egyik, a másik nem zavart sosem mikor bent volt, de ő legtöbbször egyedül hagyott).

2023. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
80%
Nem kötelező, de lehet. Nekem is volt több kistanárom is, és valahol a rendes tanár egyszer sem volt bent, valamelyik pedig monden órán jelen volt a hátsó padban és csak akkor szólt bele, ha nagyon szükséges volt.
2023. márc. 30. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Az előző válaszolók nem tudom, melyik univerzumban élnek. A vezető tanár nem azért van bent az órán, hogy segítsen a gyakorló tanárnak, hiszen ő már elvileg képes önállóan tanítani, hanem azért, hogy értékelje az elvégzett feladatot. A gyakorló tanár gyakorlati jegyet kap mind a dokumentációkra (óravázlat, szakrajzok, motivációs eszközök, stb), mint a konkrét megtartott órára. Az óra végén, vagy nap végén a vezető tanár szóban kiértékeli a megtartott órát, átbeszélik a hibákat, hiányosságokat, ötleteket ad a jobb megvalósításra. Ha nincs bent az órán, akkor ezt mégis hogyan teszi meg? Mire ad gyakorlati jegyet a félév végén? Honnan tudja, hogy a jelölt emberileg, szakmailag megfelel a tanári pályára? Hogyan végzi el a vezetőtanári feladatát?

Ha óra közven kimegy pár percre, az nem gáz, de hogy egyáltalán, vagy az óra nagy részében ne legyen bent az elfogadgatatlan. Az a feladata, hogy bent legyen, nem az óra lepasszolásáért kapja a pótlékot!


20+ éve diplomáztam, de nagyon remélem, hogy legalább a vezető tanárok lelkiismerete nem csökkent nullára azóta, és végzik a feladatzkat. Enélkül nem csodálkozom az oktatás mai szinvonaltalanságán.

2023. ápr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát, nem is ismerek olyan szaktársat, akinél bent van a tanár 🤷‍♀️
2023. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!