Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetemi, főiskolai...

Van olyan egyetemi, főiskolai szak, ahol egyáltalán nem tanulnak matematikát?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 2. 08:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne, bölcsész képzések többsége például.
2023. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És egy bölcsész egyetemnután mit dolgozik?
2023. ápr. 2. 08:27
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Talán abból kellene kiindulnod, hogy mit dolgoznál, nem? Tök fordítva ülsz a lovon, vagy jobban mondva, a gombhoz keresel kabátot.


Egy bölcsész sokfelé elhelyezkedhet: valaki továbbképzi magát, más SSC-ben köt ki, megint más olyan munkát végez, amihez diploma sem kellene, de van, aki marad a területén (pl. kultúrális munka, doktori képzés stb.).


De mondom, ne így indulj el, hanem tudd előre, mit szeretnél.

2023. ápr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Pszichológusként matekom nem volt, de a statisztikához szükség van logikára. Azonban nem javaslom, hogy ez legyen a fő szempontod szakma választásnál.
2023. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Ha elvégzel egy idegenyelvi bölcsész alapszakot, amely teljesen matematika-mentes, azzal már taníthatsz felnőtteket egy nyelviskolában. A jogász képzés is majdnem matematika-mentes, csak egy kevés informatika és közgazdaságtan van benne.
2023. ápr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%

#3. "De mondom, ne így indulj el, hanem tudd előre, mit szeretnél."


Szerintem a tanulók többsége nem tudja 18 évesen biztosra megmondani, hogy mivel szeretne foglalkozni, és ezért nem is lehet őket hibáztatni. Nem hülyeség tehát a kérdező megközelítése sem.

2023. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#4. "Pszichológusként matekom nem volt, de a statisztikához szükség van logikára."


A pszichológust a legtöbb egyetem legfeljebb csak kényszerből sorolja a bölcsészek közé, az ELTE-n például nem oda tartozik, hanem különálló kar van neki.

2023. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#6: senki nem hibáztatott senkit. Adtam egy jó tanácsot, amivel elkerülhetők problémák.


Csak azért, mert sokan csinálják, még lehet "hülyeség".

2023. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7: Tudom, én pl. egészségpszichológusként az ÁOK-on végeztem Debrecenben, de a kérdés nem tért ki bölcsészekre, csak arra, hogy hol nincs matek.
2023. ápr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#5 ez mondjuk nem igaz. A nyelvszak nem ugyanaz, mint nyelvtanári szak. Rohadtul nem szeretnék olyantól tanulni angolul, aki mondjuk csak anglisztikát végzett.
2023. ápr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!