Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mentőtiszti szak, vélemények?

Mentőtiszti szak, vélemények?

Figyelt kérdés
Mentőtiszti szakról érdekelne lehetőleg egy olyan ember véleménye, aki oda járt. Hogy néz ki a szorgalmi időszak, illetve mennyire húzós a vizsgaidőszak? Megéri a képzés összesésgében, illetve milyen az orvosihoz viszonyítva? Mik a buktatók?

2023. ápr. 7. 17:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem eri meg! Menj orvosira
2023. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mint ahogy a leírásban is szerepelt, olvastam már hasonló véleményeke, a kérdés, hogy miért?
2023. ápr. 7. 18:56
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert ha a mentőtisztivel elbírsz, akkor valószínűleg az orvosival is elbírsz. Utána pedig jóval több lesz a fizetésed, megbecsültebb leszel, plusz a C tetvek nem vernek meg a mentően, amikor kimész a redvás rokonukhoz.
2023. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Orvosi diplomával is a mentőzés lenne a cél, így ez a része nem releváns. Továbbá a két képzés szerintem nem ennyire könnyen összehasonlítható.
2023. ápr. 7. 19:05
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Tobb kompetencia jar az orvosival! Illetve orvosi 5.eveben megkapod a tiszti rangot
2023. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De, összehasonlítható. Az orvosi értelemszerűen nehezebb, de ha van szorgalmad, akkor ha a mentőtiszti megy, akkor valószínűleg az orvosi is fog. Persze, az orvosi egyértelműen nehezebb lesz, de cserébe a fizetésed azért jóval komolyabb lesz, mint egy mentőtiszté. Meg ugye a megbecsültséged is. A mentőzéshez meg jó szórakozást, az alkoholisták, drogosok, meg egyéb szennyek társaságában.
2023. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez bizony így van, de a kérdést jobban körüljárnám, ezért is érdekelnének a képzésről alkotott hiteles vélemények.
2023. ápr. 7. 19:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Alkoholista stb mindenhol van, kb nem tudod kikerülni! Én ha tehetném, és lenne annyi eszem, akkor orvosi
2023. ápr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Brutal. Ismerősöm jar oda, némelyik tantárgyból olyan mennyiségű és minőségű tudást kérnék a vizsgán mint az orvosin, és egyeltalan nem becsülik meg őket. Orvosi diplomával is szakosodhatsz mentőorvosnak, és jóval jobban megleszel becsülve mint mentőtisztin, pénzügyileg is.
2023. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosit kellene választani, akkor is, ha a mentőzés a cél. Az egyik ok a mocskos anyagiak. Fiatal idealistaként kevésbé gondol az ember a fizetésre, de hidd el, ha családod lesz, baromira nem mindegy a kereset, főleg, ha itthon akarsz maradni. Ha ugyanazt a munkát, amit szeretsz, csinálhatod sokkal többért is, miért ne tennéd? A másik ok, hogy rengeteg idealista tinit látni, aki 18-19 évesen nagy lelkesedéssel belevág az egészségügyi képzésbe, mert ő aztán ezt szeretné csinálni, majd a tögvalóság pofoncsapja, és kiábrándul. Egy mentőtisztivel nem tudsz egykönnyen váltani, ha mégsem akarsz többet mentőzni, orvosként nagyobb mozgástered van. Ez is olyan dolog, amit pályaválasztáskor kevésbé gondol át az ember, de mi, akik már túl vagyunk ezen az életszakaszon, nem véletlenül hívjuk fel a figyelmet rá. Én is sokakat láttam, akik pár év alatt gyökeres fordulatot vettek, és olyantól fordultak el, amit gimnazistaként éveken át eltökélten akartak csinálni, vagy éppen az egyetem első éveiben.
2023. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!