Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakiranyt tudnatok...

Melyik szakiranyt tudnatok ajanlani?

Figyelt kérdés

Imadom a termeszettudomanyt, a biologia emelt szintu erettsegit megszereztem, a kemia es fizika jovore, a vegzos idoszakomra marad. Szeretnek egyetemre menni, de nem tudok donteni, hogy melyik szakra menjek. Mindet imadom, egyszeruen nem tudok valasztani, igy aszerint szeretnek donteni, hogy melyikkel tudnek elhelyezkedni konnyen, melyikkel van a legtobb lehetosegem es melyikkel tudok a legjobb keresetet kihozni.

Kerem szepen segitenetek? Elore is koszonom!:)



2023. ápr. 7. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
Biológia alapszak, utána mesteren specializáció biotechnológiára, PhD-ben pedig génsebészet. Ebben van a jövő.
2023. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos.
2023. ápr. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fizika
2023. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ki miért ajánlotta, amit ajánlott?
2023. ápr. 8. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

1-es vagyok, én azért ajánlottam a biológiát, és azon belül is a biotechnológiát, génsebészetet, mert ezek még nagyrészt feltérképezetlen területek, amiből az évszázad új technológiai forradalma is lehet, ahogy a hagyományos, szilikon-félvezetőkre épülő informatika eléri a határait amiatt, mert lassan már nem lehet kisebb chipeket gyártani.


Ezek helyett a jövő számítógépei minden bizonnyal organikus gépek lesznek, amik chipek és tranzisztorok helyett tápoldatban úszó, mesterségesen növesztett agyakkal fognak menni, ugyanis sokkal hatékonyabb és erősebb technika. Legújabb kutatások szerint például, ha egy emberi agyat számítógépként tudnánk használni, akkor az egész internet ráférne -egyetlen agyra- és csak 30 watt energiát fogyasztana, számítási kapacitása pedig jobb lenne, mint bármilyen jelenlegi szuperszámítógép, amik kb. erőművekre kötött szobányi monstrumok.


Emellett az emberi génkezelés és jobban előtérbe fog kerülni, ahogy egyre vallástalanabbak a társadalmak. Már a 90-es évek óta, mióta létezik a CRISPR-technológia, saját magukon kísérleteznek biohackerek, ez minden bizonnyal ki fog terjedni arra, hogy pl. a jövő emberének nem fog nőni bölcsességfoga, ha akarja akkor 6 vagy 7 ujja lesz, vagy villás kígyónyelve, mindez génterápiával fog működni.

2023. ápr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos: mert láthatóan még bizonytalan vagy, az orvosképzés nehéz, de egy mindig hasznos szakmáról van szó, ráadásul érdeklődésednek megfelelő szakirányba mehetsz tovább.
2023. ápr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!