Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Visszavonják a tanári diplomát...

Visszavonják a tanári diplomát, ha az alapszak elvégzése után nem tanárként, hanem egy multinál helyezkedek el? (PED 1)

Figyelt kérdés

2023. ápr. 13. 23:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jelentkeztetett is, mint mindenkit, hidd már el! (Vagy direkt nem csinálta meg, de ezt nem hiszem.) Nézz utána, NEM törölték még el! Engem ugyan nem érint, mert nemrég lettem csak Ped1, de az összes kollégámat, akiknek már kellene, kötelezően jelentkeztették! A szüleimet is egy másik (és más fenntartóhoz tartozó iskolában).

Mondanám, hogy idézd azt a jogszabály-módosítást, amiből kiderül, hogy eltörölték, de nem tudnád, mert nincs ilyen! Ez egyelőre egy ötlet, hogy majd eltörlik (valószínűleg persze meg fogják tenni, mert a többség, aki eddig nem csinálta meg, az egyáltalán nem is akarja, így el kellene küldeni egy csomó embert), egyelőre még nem történt meg.

Nem kötekedni akarok, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nekem van igazam, és ha téged is érint, akkor különösen jó, ha tisztában vagy a pontos helyzettel.

2023. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

"Jelentkeztetett is, mint mindenkit, hidd már el! (Vagy direkt nem csinálta meg, de ezt nem hiszem.)"

Alá kellett volna írnom, ha jelentkeztetett volna.


"az összes kollégámat, akiknek már kellene, kötelezően jelentkeztették! A szüleimet is egy másik (és más fenntartóhoz tartozó iskolában)."

Akkor nézzenek utána ők, mert az simán lehet, hogy azt mondták nekik, hogy kötelező, de amúgy nem, csak az ő igazgatójuk szeretné, ha mindenki ped 2 lenne, mert az biztos jobban mutat mindenféle statisztikákban.


"Mondanám, hogy idézd azt a jogszabály-módosítást, amiből kiderül, hogy eltörölték, de nem tudnád, mert nincs ilyen! ... 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nekem van igazam, és ha téged is érint, akkor különösen jó, ha tisztában vagy a pontos helyzettel."

Oké, akkor hol van az a jogszabály, ami alapján kötelező, és ami alapján az adott tanár tudta nélkül is jelentkeztetni kell és lehet őt?

A napokban beszéltem a dirivel erről, úgyhogy totálbiztos, hogy nem jelentekztetett engem sem, meg olyan kollégámat sem, aki szintén nem akarja, csak azokat, akik saját maguk is akarják.

2023. ápr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Alá kellett volna írnom, ha jelentkeztetett volna."

Nem kellett volna aláírnod, azt csak akkor kell, ha te magad kéred a jelentkeztetést.


"Oké, akkor hol van az a jogszabály, ami alapján kötelező, és ami alapján az adott tanár tudta nélkül is jelentkeztetni kell és lehet őt?"

Az eddig is érvényes jogszabály az életpályamodellről, ami alapból kimondja, hogy meddig kell mindenkinek megcsinálni. Persze olyan nincs benne, hogy az adott tanár tudta nélkül, tudnia kell róla, de az engedélye, kérése nem kell hozzá.


Mindegy, én részemről lezárom ezt a vitát, elég, ha én tudom, hogy igazam van.

2023. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Azért még idézek a jogszabályból:

"39/R. § * Aki a 3. § (1) bekezdése alapján a 2022. évben a Pedagógus I. fokozatba történő besorolásától számított 9 év szakmai gyakorlatot szerzett, minősítési eljárásban legkésőbb 2023. évben köteles részt venni."

Na ez az, ami a mai napig érvényben van, NEM törölték el.

2023. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Persze olyan nincs benne, hogy az adott tanár tudta nélkül, tudnia kell róla"

És mit csinálnak az igazgatóval, ha mégsem jelentkeztet olyat, akit kötelező lenne? Mert hogy se engem, se azt a kollégámat, aki hasonlóan nem akarja, nem jelentkeztetett, az biztos.

2023. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként ha annyira kötelező lenne, eleve nem bíznának semmit az igazgatóra, hanem automatikusan rákerülne a nevem egy listára, és kapnék róla egy tájékoztató levelet mostanában, hogy márpedig rákerültem a listára, mert kötelező.


Ugyanúgy nem foglalkoznak már ezzel, mint ahogy a laptopok mellé előírt tanfolyammal sem. :)

2023. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi tanárhiány miatt nem tudják kötelezni a pedagógusokat arra, hogy minősíttessék magukat. Így is alig van tanár.
2023. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Meg ugye magát a minősítést is nekik, maguknak kéne elvégezniük, ami miatt még annyi tanár se tud tanítani, amennyi még van, mert a minősítés is elviszi az időt meg az energiát... - miután a felsőoktatásba való felvételiztetést is az ő nyakukba varrták, amikor bevezették a kétszintű érettségiztetést.

Egyszerűen csak békén kéne hagyni őket végre!

2023. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kötelező volt jelentkeztetni. 14 kollégát az igazgató jelentkeztetett, csupán 3-an adták be önként. Nem törölték még el.
2023. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgató dönti el, hogy az adott évben kiket jelentkeztet. Tehát valószínűleg az igazgató döntése volt, de ha nem teszi meg, semmi nem történt volna. Kötelező, vagy sem, semmi szankciót nem tudnak rávarrni arra, aki nem teszi meg.
2023. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!