Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Zsidó Hitközség...

A Budapesti Zsidó Hitközség kezdeményezte, hogy a fenntartója legyen a 13. kerületi Herman Ottó Általános Iskolának. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem ellenezném, még akkor se, ha a gyerekeim oda járnának, bár ők már középiskolások. A BZSH nyilvánvalóvá tette, hogy a zsidó vallás nem lesz kötelező, bármely egyház tarthat ott vallás oktatást, illetve etika is lenne. Érzékenyítést terveznek, illetve azt, hogy a zsidó ünnepekről is megemlékezne az iskola a keresztény vallási, családi és nemzeti ünnepek mellett. Nem értem az indulatokat, amit ez a terv szült. Ti hogy vagytok ezzel?

2023. ápr. 14. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok ezzel, hogy a közoktatás az állam feladata. Az állam kötelessége iskolákról gondoskodni, többek között ezért fizetünk adót. Felőlem bárki más is működtethet iskolákat akár ingyenesen, akár tandíjasat, de a SAJÁT PÉNZÉBŐL. Aztán mindenki eldönti, hova járatja a gyerekét.


Számomra érthetetlen, hogy kerülhet egy állami vagy önkormányzati iskola máshoz. És most lényegtelen, hogy zsidó, szabadkőműves vagy vegetáriánus. Az állami iskola az adófizetők pénzéből épült, és az adófizetők pénzéből üzemel. Másnak semmi köze hozzá.

2023. ápr. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááááááááát igen. Egyre több iskola kerül át egyházi fenntartásba. Ennek egyszerű az oka: az állam alig fordít erőforrásokat az oktatásra, így az iskolákat vagy átveszik az egyházak, vagy putri romok közt lesz állami oktatás egyes helyeken.


Szomorú, hogy ez megy. A kormány sorra rázza le magáról az állam kötelezettségeit. Igazából felmerül a kérdés, hogy akkor mi szükség van államra, ha nem végzi el a rábízott feladatokat, viszont a fizetésünk egyharmadát elveszi..


Nem véletlen, hogy az állami oktatási rendszer összeomlásáról beszélnek a hozzáértők.


Az, hogy zsidó fenntartó, az pont nem számít. Mint írtad is, ez nem azt jelenti, hogy zsidóvá nevelnék a gyerekeket, ahogy a katolikus fenntartású iskoolákban is a diákok elég jelentős része egyáltalán nem vallásos. Egyszerűen nincs jelentősége a diák szempontjából az egyház vallási hovatartozásának.

2023. ápr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Én azon az állásponton vagyok, hogy ami zsidó az jó! (Igen, kedves náci, nyomd csak meg a piros X-et, erre vágyom!)


Én annak csak örülök, ha minél több zsidó iskola van, ha nem lennének buták, antiszemiták az emberek, akkor rájönnének, hogy ez mindannyiunk érdeke!


A régi nagy zsidók mennyi minden jó dolgot hagytak ránk, a zsidó vallás is egy szép dolog, a zsidók többsége diplomás ember.


Szó sincs erről, hogy bevezetnék a zsidó vallást a suliban, legalábbis azt nyilatkozták, hogy világi iskola maradna. De ha még úgy lenne, ahogy nem lesz, akkor is előnyös lenne, mert a zsidó vallás általában boldogságot hoz, persze sok mindent tisztába kell tenni. Az emberek legnagyobb baja, hogy nem ismerik a zsidó vallást rendesen, de elítélik, mert ezt meg azt hallották. Ezek az előítéletek szinte kivétel nélkül hazugságok!


Biztos vagyok benne, ha mindenki megismerhetné a zsidó vallás valódi arcát, és mélyen magába szállna, szerintem nem lenne utána antiszemita. De még az ostobaság terjed, a valóság meg nem annyira, addig probléma igen! Nem is kicsi!

2023. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szerencsére semmiféle gyűlölködő vagy negatív komment nem jött, ami azért jó érzés. Nagyon sok esetben egyházak veszik át iskolák működtetését az államtól. Ugyanakkor az állam jelentős, szerintem túlzott támogatásokat ad az egyházaknak, tehát van miből. Erről több kérdést is lehetne futtatni - kompex topik. Több kisebb egyház is vett át iskolákat, mint pl a buddhista, de indulatokat ezek nem kavartak.


3 as: azért vannak problémák a BZSH körül rendesen, pl Kozma utcai temetkezések, stb. Azzal egyetértek, hogy a tudás megértéshez és nem ítélkezéshez vezet és ebből a szempontból egy sor előny származna abból, ha általános iskolásoknak lenne egy reális képe a zsidóságról.

2023. ápr. 17. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!