Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-n milyen lehetőségek...

ELTE-n milyen lehetőségek vannak sportolni?

Figyelt kérdés

Szeretnék vagy kosárlabda csapathoz, vagy foci csapathoz csatlakozni majd.

Konditerem lesz?



2023. ápr. 14. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n 1 kredites tárgyként felvehetsz bármilyen sportot, falmászás is van akár. Viszont nem mindegyik ingyenes + ugye felszerelés is kell. Én például falmászásra szerettem volna jelentkezni, de 18.000Ft lett volna havonta, szóval az ösztöndíjam nagy része elment volna. Így az asztaliteniszt választottam.

Viszont ha sportolni akarsz számolni kell azzal, hogy oda kell utazni a helyszínre. Az én esetemben az asztalitenisz Kelenföldön volt, egy jó 20 percre az egyetemtől. Foci úgy emlékszem szintén ingyenes volt. Meg volt olyan is hogy túrázásra lehetett jelentkezni, az minden szombatra volt hirdetve, de az is 2.000Ft/fő volt.


Konditerem úgy volt hogy ELTE-s hallgatóknak 25% kedvezménnyel bérlet, de mindegyiket tárgyként kellett felvenni és mindegyik sport 1 kreditet ért, az 5-ös viszont garantált volt.


2. félévben félévig asztaliteniszeztem, utána inkább egyetemen kívül sportoltam. Kerékpározni hétvégenként eljártam, edzeni otthon edzettem saját testsúllyal.

2023. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ. Lehetett kompetetíven is űzni a sportokat?
2023. ápr. 14. 19:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet versenyszerűen is űzni egy-egy sportot, sportösztöndíj is jár, ha olyan eredményt sikerül elérni. Futásban például egy volt csoporttársam kapott ösztöndíjat, habár abba szerintem viszonylag egyszerű. Az ELTE BEAC oldalán nézz körül.
2023. ápr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi menő oldal
2023. ápr. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!