Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségeim vannak?...

Milyen lehetőségeim vannak? (sürgős)

Figyelt kérdés
2020 szeptemberében kezdtem el az egyetemet az ELTE IK-n. Onnantól kezdve online oktatás van, ami nekem sajnos nem jött be. Első félévben rögtön buktam egy tárgyat, 3,25 lett az átlagom. A mostani (2.) félévemben is van már egy bukott tárgyam (nem sikerültek a beadandók), illetve a többiből sem állok olyan fényesen. Valószínűleg át fognak sorolni önköltségesre, viszont nem állunk olyan anyagi helyzetben, hogy ezt megengedhetnénk magunknak. A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségeim vannak? A vizsgaidőszakban mindent megpróbálok megtenni, hogy az átlagom ne essen 3 alá, de ha mégis, utána az újra átsorolást szinte lehetetlennek tartom. Tudnék újrafelvételizni? Segítene, ha a következő félévem passziváltatom? A válaszokat előre is köszönöm.

2021. máj. 19. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Passziváltatás nem segít, újrafelvételizés igen.
2021. máj. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Esetleg a Diákhitel 2 is opció lehet, ez direkt a tandíjra van. Ez kamatmentes hitel, te nem is látsz belőle semmit, az egyetemnek utalják közvetlenül a pénzt.
2021. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem javasolnám a diákhitelt semmiképp. Inkább újrafelvételizz. Gondolj bele ha mostantól elkezdenéd felvenni a hitelt akkor mire végzel az elég magasra rúgna. Ha pedig az újrafelvételi miatt mondjuk több mint 11 félév alatt végzed el az még mindig jó ha egy két félévnek az árát gyűjtöd össze mint évekig törleszteni..
2021. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
ha újrafelvételizel, akkor is ki kell fizetni az eddig lejárt féléveket. ezt ingyen nem fogod megúszni kérdező
2021. máj. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Akkor elnézést, nem tudtam hogy azokat ki kell fizetni. (3 mas voltam)
2021. máj. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
sajnos ez is a hallgatói szerződés része
2021. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy ezt honnan vetted, de nem kell visszafizetni az eddigi féléveket, ha újrafelvételizik.


Kérdező, a helyedben viszont átgondolnám, hogy neked való-e ez a szak/unblokk az egyetem.

2021. máj. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
akkor ez csak akkor van ha otthagyja? azt hittem mindeképpen vissza kell fizetni ha bármilyen okból véget vet a képzésnek befejezés előtt
2021. máj. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha otthagyja sem kell visszafizetni, amennyiben a képzési időnek megfelelő ideig dolgozik Magyarországon.
2021. máj. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!