Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az iskolában...

Szerintetek az iskolában megtanult dolgok hány %-a fölösleges?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 15. 19:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem a kémia úgy fölösleges, ahogy van. A fizika nagy része is. A biológia szerintem fontos. A történelem még kevés is, több politika, közgazdaságtan kellene bele. Az etika / erkölcstan nagyon fontos, fel kellene tuningolni a tananyagot. A magyar nagyon fontos.
2023. ápr. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nincs folosleges tudas
2023. ápr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megtanulsz tanulni osszefuggeseket megerteni, egy biztos alapoz kapsz amire lehet epiteni ha akarsz (pl egyetem) ha meg nem... Akkor mesz Rossmanba eladonak es elfelejthetsz mindent
2023. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy leendő orvosnak valóban felesleges az Anyám tyúkja. Egy bölcsésznek meg teljesen felesleges a másodfokú egyenletes.


Viszont 10 évesen még csak nagyon kevesen tudják 100%-ban hogy mik is akarnak lenni. Ezért érettségiig mindenkinek mindent kell tanulnia.


Egy kőművesnek a tanult anyag 95%-a felesleges egy mérnökének meg mondjuk a 60%-a felesleges. Viszont az érettségiig szélesedik a látásmódod, megtanulsz tanulni.

2023. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

A leglényegesebb dolgokat nem tanulod meg sajnos. Hogyan keress pénzt? Ha ez megvan, hogyan vigyázz arra amit megkerestél? Mennyire szabad megbízni az emberekben? Hogyan kell átlátni az átverési kísérleteken? Hogyan ismerkedj? Vagy, hogy egyáltalán mi a fenét kezdj magaddal az életben? És még napestig lehetne sorolni tovább...

Ehhez képest minden nap végén konstatálhatod, hogy a kovalens kötésről és a másodfokú egyenletről szerzett tudásodnak ma sem volt haszna.

2023. ápr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5-os, hat nem tudom, nekem a kozepszintu erettsegi kovetelmenyben szerepel:


A háztartás pénzügyei (adók és járulékok, pénzkezelési technikák, banki ügyletek).

A munkaviszonyhoz kapcsolódó jogok és kötelezettségek, a munkaviszony megszűnése.


hogy az ember,hogyan ismerkedjen az, gyermekkorban tanulando megfelelo szocializalodassal, a tanulas, mint kotelezettseg segit megszokni majd a 6-8-12 oras koncentralast a munkadban legalabb...


hogy mihez kezdj magaddal az eletben az meg egyeni, hogy amit az iskolaban,otthonrol vagy baratoktol kapsz illetve csak ugy a sajat magad tapasztalsz hogyan hasznositod a javadra, erre a szintre meg kell erni, ez egy ut, elso lepes talan az ERETTSEGi


btw haszontalan TUDAS sosem lesz

2023. ápr. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%
2023. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 az agy ***** válasza:
100%
Amelyik azt mondja, hogy a kőmművesnek a tanultak 95%-a felesleges, az csak is valami recepciós, vagy pékinas lehet. Mire gondol, neki nem kell pl. a matek, fizika. Remélem majd egy csillagász vagy egy jogász fogja felépíteni a házát.
2023. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Minden tudás, információ fölösleges, amit nem fogsz használni a későbbiekben. Csak azt ugye előre nem tudod, hogy mire lesz életed folyamán szükséged, szóval egyén függő.


Olvasás, írás, matek alap műveletek, némi számtech, ezek napi használatuak manapság. Biosz jó lenne, de például sokkal többet kéne az ember működéséről tanulni, és itt elsősorban a táplálkozást értem, hogy működik a cukor, a szénhidrát, az immun rendszer, lehetne sorolni.


Százalékosan nehéz kifejezni, olyan 20% amit gyakran használsz majd, és legalább 10-15% amit meg biztosan soha. A köztes rész meg amit időszakosan.

2023. ápr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
85%
Aki itt azt írja van olyan ami "felesleges" tudás, nagyon valószínű olyan ad tanácsot aki a kréta evéssel volt elfoglalva. Minden osztályban volt egy... 😌
2023. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!