Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Negyedszeri tárgyfelvétel...

Negyedszeri tárgyfelvétel indoklás?

Figyelt kérdés

Negyedszerre kell felvennem egy tárgyat, mert eddig nem sikerült megcsinálnom viszont eddig csak 2 vizsga alkalomra jutottam el. Azt tanácsolta a tanár hogy keressek fel valakit aki tud segíteni. Azt kaptam válasznak hogy lehetséges a dékánival beadni de írjak hozzá indoklást is.

Kérdésem az lenne, hogy ebbe az indoklásba mit kell írni és mennyi az esély, hogy ezt elfogadják? A vizsgára bocsátás feltételének nem feleltem meg 2 alkalommal



2023. ápr. 17. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Nyilván hanyagold az igazságot és a "nem tanultam", "nem jártam be", "inkább buliztam" jellegű kifogásokat.

Hazugságba belemenni pedig ésszel. Tehát például orvosi kifogást ne használj, mert simán kérhetnek leletet.


De például írhatod, hogy meghalt nagymamád, anyukád a padlóra került és neked kellett vidd a háztartást a válladon és diákmunkáznod közbe.

2023. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen családi okok miatt nem tudtál felkészülni. Nem kell részletezni.
2023. ápr. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítségeteket! Amikor másodjára vettem fel, akkor apukám volt súlyos beteg és részben én ápoltam míg kórházban volt, mostani harmadik alkalmat pedig már nem sikerült elérnie. Ezekről természetesen papírt is tudok benyújtani, hogy bizonyítsam, azonban attól félek, hogy a vizsgára bocsátáson való bukás miatt nem fogják elfogadni.

Olvastam azt, hogy indoklás lehet még, hogy nagyjából már csak ezt a kurzust kellene teljesítenem, valamint az államvizsgát, végzős vagyok az ELTE-n és emiatt csúszok jelenleg. Ez az indoklás mennyire reális még mellé?

2023. ápr. 17. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Teljesen reális amit írsz. Én is kellett az ELTE-n egyszer dékánasszonynál kérvényezzek valamit, tőlem kért leletet, de elfogadta az indoklásom mindenféle firtatás nélkül.

2023. ápr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!