Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi negyedszeri/sokszori...

Egyetemi negyedszeri/sokszori tárgyfelvétel, kirúghatnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A héten kaptam egy emailt a TO-ról, hogy negyedszeri/sokszori tárgyfelvételem van, és hogy van e rá engedélyem. Persze, hogy nincs, ahogy korábban sem volt a negyedik felvételnél, de most először kérdeztek rá. Szabályzat szerint ez persze kirúgással jár. Csakhogy. Eddig az etr-es rendszer ezt engedte, és tulajdonképpen már 3 éve ki kellett volna rúgniuk a 4-edszeri felvétel miatt, eközben több, mint 1 millió forint tandíjat fizettem be (már régóta nem államin vagyok), és a következő félévben végeztem volna, diplomamunkám majdnem készen van, szüleim nem is tudnak az emailről, de valószínűleg mindketten szívinfarktust kapnának. Még nem írtak vissza az én emailemre, de jövő héten szvsz eldől a sorsom. Mit lehetne tenni? Eddig elvégzett tárgyaimat egy újrafelvételnél át tudnám pakolni? Ez kb. 210+50 kredit, BSC szak is már majd\' kész lenne, de ott is van 4-edszer/sokszor felvett tárgy, de ott már csak kb. 15 kredit hiányozna a diplomához...


32 múltam, már 12 éve járok egyetemre (egyszer már kirúgtak egy mások szakról, még a régi nem kredites rendszerben, ott nem lehetett trükközni...). Annyira el vagyok keseredve, hogy a héten már az öngyilkosságra is gondoltam. Szakmám nincs, gimnáziumban tanultam.


Leginkább az érdekelne, hogy a befizetett tandíj és a sokkal korábbi kirúgás lehetősége miatt nem támadható az egyetem?


2009. okt. 17. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem támadható az egyetem, mert akár fizettél akár nem, te nem teljesítetted, sokadszorra sem ami kötelező lenne.

Kirúgni is joguk van, mert le van írva szabályzatban, hogy neked mennyi idő alatt kell tejesítened bizonyos tantárgyakat, és ha csak nem voltál kórházban vagy valami, akkor semmi esélyed nincs.

2009. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja, és az email pont egy nappal a tandíj befizetésének határideje után érkezett, minő érdekesség. Csak, hogy biztosak legyenek abban, hogy erre a félévre is lehúznak 200 ezer forintot.
2009. okt. 17. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem az egyetemen múlik, hidd el. Azt a pénzt nem az egyetem kapja meg, különben minden suli arra menne, hogy mindenki fizetősre menjen és ne is legyen államilag finanszírozott hely.
2009. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amúgy ha kifizetted azt a félévet, amiről elvileg ki fognak rúgni, szerintem vissza lehet igényelni. Legalábbis van erre valamilyen szabály.
2009. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kifizettem, az igazolást el is tettem róla, úgyhogy az egyetem ezt nem tudja letagadni. Bár a történetben a pénz érdekelne a legkevésbé engem és a szüleimet.
2009. okt. 17. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát van ilyen, jobban kéne tanulni. Egyébként a következőt lehet tenni: átkéred magad levelezőre és a már teljesített tantárgyaidat is átveszik, és ott fejezed be a sulit. Ennyi.
2009. okt. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az egyetemen ebből csak nappali képzés van. Most néztem utána a neten, és idén sem indítottak levelezős/estis képzést ebből, sőt még egyetlen évben sem.
2009. okt. 18. 10:37
 8/9 anonim válasza:
Mi lett végül az ügy vége?
2013. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, h mi lett a vége. Nekem is egy ismerősömre ráförmedtek 2013ban, pedig harmadszor vette csak fel és előtte diplomáztak olyanok akik már negyedszer vettek fel nem is egy kurzust. Azokat nem basztatták őt meg igen? Ezt nem értem. Ja és haveromnak csak 2 kurzus, mezeknek meg vagy 5 ami ráadásul negyedszer lett felvéve. Érdekes.
2014. jún. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!