Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » De most ezt miért kell? 😫☠️

De most ezt miért kell? 😫☠️

Figyelt kérdés
Miért kell azt, hogy napi 6-7 akár 8 órát is az iskolában ülünk, van még, hogy 0. óra tesivel. Majd hazamegyünk, megint 2-3-4-5 órán át megcsináljuk a házit, megtanuljok az anyagot és készülünk a holnapra. Minden diák a hétvégére vár, hogy úristen de jó lesz végre egyet pihizni meg a sok stressztől megszabadulni és akkor pénteken feladnak 6× annyi házit, egy 39 oldalas verset rohadt sok oldal tanulnivalót biológiából, fizikából, kémiából, irodalomból meg töriből mert hogy a hétvégén úgyis lesz sok időd, ráérsz, és mindenki egy hulla és akkor feleles, doga meg tz és akkor tök jó. Miért? És nem kellenek ide a szülők meg a khm majmok, hogy ez az élet rendje meg ti még fiatalok vagyok bírjátok, meg a tanárok hogy megtanítunk tanulni és csak szorgalom kerdese stb.. és értitek tegnap hajnali 1-kor egy kis olvasólámpával magolom a törit.... légyszíves ide csak az írjon aki nem fog kioktatni de most kell a támasz mert senki nem ért meg 😫😫😫😫😫😫

2023. ápr. 17. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én teljesen megértem, hogy ez sok. Nem a tanáron múlik, hanem a tanterv ír elő ennyi anyagot. Azt sem akarom mondani, hogy egyetemen sokkal több lesz, pedig igaz. próbálj azokra a tárgyakra koncentrálni, amelyek a tovább tanuláshoz kellenek, a többit vedd lazábban.
2023. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha sok iratkozz át gyengébb iskolába
2023. ápr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Részben a tanterv hibája is hogy rövid idő alatt ennyit akar letolni egy gimis torkán. Nyilván lehet érteni, hogy az a mögöttes szándék, hogy az ember tudja, hogy ez a dolga, azonban aki tényleg lelkiismeretesen csinálja annak nagy érvágás, sok munka fiatalon. Nyilván a diákok többsége nem ilyen, nem is szereznek annyira jó jegyeket, mert nem is tudják, nem is akarják megtanulni.

Részben azt akarják, hogy akard tanulni, érdekeljen, csak amikor tényleg sokoldalas verset adnak fel elemzésre/olvasásra, elmegy az ember kedve mert nem látja az értelmét. Szerintem a mögöttes szándék, hogy tudd, hogy a tanulás a dolgod, és tanulj sokat, oszd be jól az idődet (vagy próbáld meg), aztán lesz ami lesz.

Egyetemistáknál is szokás mondani, hogy "legszebb évek", azonban aki ott is lelkiismeretesen tanul azt vagy nagyon ritkán vagy egyáltalán nem látni bulizni, mert egyszerűen nem akar megbukni, nem akar kiesni államiról.


Mindenesetre én a hétvégi házik ellen vagyok, hiszen minket még gimiben is úgy tartottak, hogy az a pihenésé, és inkább hétköznap délutánonként tanuljon az ember (kivétel pl a beadandók).

Ha tényleg jók a jegyeid a sok tanulás miatt, akkor legyél magadra büszke, hogy kibírtad ebben a csodás rendszerben eddig, mert akkor lelkiismeretesen dolgozol, tanulsz végig. Az a baj sajnos ezen nem lehet változtatni, csak ha a tanár is nyitott rá és lehet vele beszélni, hogy ne adjon fel annyit (ha tényleg ennyire nehéz, és nem csak 1-2 óra lenne).

2023. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Magyarországon a legtöbb ember havi 230 ezres fizetésért tanul éveket...
2023. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
sajnos valoban tul vagytok terhelve, de mar nincs sok a tanevbol, utolso hajrak, kitartast es ne add fel😊 (A 8 oras melo is szar 1,5 ora utazassal es 20 perc pihenovel)
2023. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ezt én is láttam tanárként (pár éve már nem vagyok az). Volt, hogy délután 3 órakor tartottam meg a tantárgyamat (tehát 3-kor kezdődött és háromnegyed négyig tartott!), a diákság pedig reggeltől délutánig folyamatosan bent ült. Miközben én meg azt érzem (és a tanártársaim is ebből a szakból), hogy folyamatosan csökken a tantárgyunk óraszáma és a követelményei is csökkennek. Valahogy nagyon félrement itt valami, nagyok lettek az aránytalanságok. Amikor én jártam gimibe a 00s években, 5-6 óráink voltak átlagban, most meg 8-9 órás napok is vannak. Az biztos elképzelhetetlen lett volna az én időmben, hogy háromnegyed négykor csöngessenek ki az utolsó óráról! Szerintem is egészségtelen ez a túlterhelés, aki ezt kidolgozta, még biztosan nem látott gyereket! De hidd el, nem a tanárokon múlik ez, mert ők is felülről kapják, hogy miből hány órakeret van. Minden év elején a kezembe kaptam egy órarendet, hogy eszerint kell tanítanom, ennyi meg ennyi óraszámban.


Annyi pozitívat tudok mondani, hogy az egyetem lazább lesz! Lehet, hogy most azt hallod, hogy ott sokkal több anyagot kell megtanulni, minden vizsgaidőszak felér egy érettségivel stb., de ennek ellenére az egész teljesen más, mert te fogod megszabni, hogy mire mennyi időt szánsz, és nem egy előre kidolgozott keretet kell teljesíteni.

2023. ápr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Abszolút átérzem! Már kb 8 éve érettségiztem, de mai napig van olyan rémálmom, hogy valami hülye rendelet miatt érvénytelen az érettségim és vissza kell mennem egy teljes évre a középiskolába. Ott elkezdek magyarázkodni, hogy ne vicceljenek, felnőtt ember vagyok jogi diplomával és munkahellyel, én biztos nem fogok újra napi 7-8 órában vergődni az iskola padban, de egészen tehetetlen vagyok ezekben az álmaimban.

Elképesztő, hogy mekkora mértèkben traumatizálja az embert ez a borzasztó rendszer. Még azt is kimerem jelenteni, hogy a magyar közoktatás többet árt, mint használ!

Az egyetem se tökéletes, de ott legalább magadnak osztod be az idődet, nagyobb a szabadságod, valamint kevesebb idiótával találkozol (itt a tanárokra és osztálytársakra is gondolok).

2023. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Teljesen átérzem a helyzetedet:( Viszont amit a válaszolók írtak, én is azt ajánlom, hogy azokra a tantárgyakra fektess nagyobb hangsúlyt, amikkel tovább szeretnél menni!

Magamon és a barátaimon is ezt a fáradtságot látom és évről-évre egyre rosszabb, annyira messzinek tűnik a vége.

Próbálj kiülni a természetbe és ott tanulni, hogy kicsit felfrissülj!

Kitartást!<3

2023. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!