Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mièrt nem tanulnak figyelni a...

Mièrt nem tanulnak figyelni a diàkok?

Figyelt kérdés
Biztos te is voltàl diàk, vagy esetleg most is az vagy ès làttad unotkozò osztàlytàrsaid akiket minden foglalkoztatott csak az nem amire figyelni kellett volna. A figyelem nagy kincs az iskolàs èvek soràn de mi van ha nem szabad? Ha folyamatosan kalandozik a diàk, nem fogja fel ès nem èrti meg a tananyagot. Sajàt pèldàm szintèn ezt bizonyìtja, a tanàraim szerint eszes gyerek voltam de az osztàlytàrsaim nem ezt làttàk. Ha legetősège lenne minden diàknak megtanulni felszabadìtani a figyelmèt egy önfejlesztő òra keretein belül, növekedne a szakemberek és a diplomàsok szàma. Te tàmogatnàd ennek az òrànak a bevezetèsèt?

2019. febr. 14. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mert azon az órán sem figyelmének. Alapvetően, hogy egy óra mennyire köti le a diákok figyelmét a tanáron is múlik.
2019. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszíntén? Szerintem azért, mert felesleges figyelni az órán, mert hiába mondja el a tanár neked otthon azt magolnod kell. Mert az egész magyar oktatás arról szól, hogy magolj. Igazából iskolába se kéne járni, hanem mindenki otthon tanulhatna és megy vizsgázni ugyanott lennénk, mint most, csak legalább ők osztják be az idejüket. Lehet, többet is tanulnának, mert nem lenne az a stressz, hogy be kell járni.



Saját magamról tudom elmondani, hogy Egyetem több olyan tárgyam is volt ahova nem mentem be. Egy gyakorlatra sem és egy előadásra sem. Megkértem valakiket, hogy írjanak be végig a jelenléti ívre. És csak a ZH-ra mentem el utána vizsgázni. Na és milyen jegy lett? 5-ös. Ilyenkor azért elgondolkozok mi értelme bejárni, ha otthon is megtudod tanulni....

2019. febr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem. Csak felesleges ballaszt lenne.

Hogy általános iskolában / középiskolában figyel-e diák, az szinte kizárólag a tanár személyiségén múlik. Tud figyelni, és otthon is tud tanulni, ha akar. Ha meg nem, akkor nem - de motivációt/lelkesedést nem lehet tanítani, azt érezni kell.

Egyetemen kissé más a helyzet. Ott még a jó tanárok órái is kevéssé látogatottak, ha pl. rossz idősávban vannak.

Az előző válaszoló magolós hozzászólásával nem értek egyet. Sosem magoltam, mégis 4,8 körüli átlagom volt végig a közoktatásban, és az egyetemen is 4 körül van.

2019. febr. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig magolni kell. Történelem. Magyar. Definíciók..stb mind magolás:)
2019. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!