Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esély van sikeres...

Mennyi esély van sikeres átiratkozásra egyetemen?

Figyelt kérdés
Nem jelöltem meg azt az egyetemet ami utóbbi időben szimpatikussá vált számomra. Az a gáz, hogy másodjára felvételizem, így még egy évet semmiképpen sem szeretnék kihagyni. Nézegettem a ponthatárokat és valószínűleg nem jutok be arra az egyetemre amelyikre szeretnék, mert pótvelvételin a magas jelentkező szám miatt szerintem nem maradnak szabad helyek amiket meghirdethetnének vagy ha mégis tuti nem érem el a ponthatárt. Van egy egyetem ahová tuti bejutnék így azon gondolkodtam, hogy ott lehúzok egy fél évet és átiratkozom. Ilyet lehet csinálni? Mennyi esélye van annak, hogy átvesznek?

2023. ápr. 19. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Azonos szak esetén van rá a legnagyobb esély, esetleg azonos képzési területről is előrordul, hogy átvesznek, de mindkét esetben elég sok feltételnek meg kell felelni (általában minimum 2 teljesített félév, meghatározott tanulmányi átlag/kredit index, néhány szak esetén nyelvvizsga nélkül szóba se állnak veled). Ha viszont teljesen más szakra szeretnél átmenni, akkor az csak újra felvételizéssel fog menni.
2023. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ugyanarról a szakról van szó és nyelvvizsgám is van. Mennyire nehéz elérni a megszabott kredit számot?
2023. ápr. 19. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!