Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vidéki mérnöki szakon szerinte...

Vidéki mérnöki szakon szerintetek melyik évtől tudok elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Havi szinten kb 70k a kiadásom, ezt kéne valahogy fedezzem.

lesz 900ezrem lesz tartalékba szeptembertől... ezzel kb az első évet kihúzom, de utána?


2023. ápr. 23. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát... szerintem erősen szak függő.

Vannak olyan diákmunkák, amiket alkalomszerűen lehet csinálni reggel/este/hétvégen (pl éjszakai leltározás, forgalom számlálás, rendezvényen hostess), elsősorban ilyenekben érdemes gondolkodni, nem állandó szakmai jellegű munkában, mert az ha egyenesben halad az ember még végzősként is necces.


Vidék még nehezítettebb pálya, ott kevesebb is az ilyen munkalehetőség...


Egyébként ha jól tanulsz akkor van tanulmányi ösztöndíj, ha a szüleid nem csak rosszfejségből nem támogatnak, hanem nem tudnak, akkor létezik szociális ösztöndíj. Általában van valamiféle közösségi ösztöndíj is ha az ember egyetemi rendezvények szervezésében részt vesz, esetleg HK-zik, úgyhogy nem csak hagyományos munkával lehet egyetemen pénzt keresni.

2023. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meghalt anyu, fater nyugdíjas, és otthonban van..:/ így nulla támogatás
2023. ápr. 23. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen háttérrel annak 70.000-nek a nagyrésze meg lesz szociális ösztöndíjból.
2023. ápr. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen? 22evesen is kapok ilyet?
2023. ápr. 23. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nappali tagozaton, államilag támogatott képzésen tanulsz akkor igen. Csak figyeld mikor kell majd a pályázatot beadni. Első éveseknek ha jól tudom van ilyen egyszeri nagyobb összegű kezdő ösztöndíj, most nem tudom mi a neve.


Azon kívül azon a településen ahol az állandó lakcímed van az önkormányzattól lehet igényelni bursa hungarica ösztöndíjat is (remélem még létezik, nézz utána, én 5 éve végeztem akkor még volt).

2023. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi
2023. ápr. 23. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Van meg egy biztosabb megoldás, anyagilag legalábbis. Szoktak lenni külföldi melok ahol van szállás is, évesek, szezon munkák tirolban stb. Biztos lesz olyan hely ahol kicsit gáz a szállás vagy hasonló, de egy évet ki lehet bírni ha elszánt vagy. Költség szinte csak a kaja ha van szállás ha ügyes vagy havi 300-400 ezer is félre tehető. Egy évet kibirsz aztán mehet a suli nagyobb tartalékkal. Egyebkent minden szociális támogatást meg kell pályáznod amit lehet, ha most belevagsz. Netan ha van nagyon kedvező diakhitel az sem katasztrófa. Egy valamit ajánlanék: tudom, hogy penz szűkébe vagy , de ha van lehetőség pár magán zárthelyi vagy vizsga felkeszitot engedj meg magadnak. Ha jo helyre mész akkor végig oldjátok az elmúlt èvek feladatait ami nagyon meg fog terulni. Egyebkent sok sikert, ne add fel !!!
2023. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!