Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszáj németet tanulnom...

Sheg_Beck_Ur kérdése:

Muszáj németet tanulnom iskolaváltáskor? A különbözeti vizsgákon lesz olyan tantárgy amiket a Technikumban nem tanultam?

Figyelt kérdés
Ukrajnából jöttünk át Magyarországra és szeretnék egy jó Gimnáziumba menni, de felvételi nélkül nem fognak felvenni. A felvételi ugye decemberben lesz, addig viszont nem maradhatok iskola nélkül, ezért szeretnék beiratkozni addig egy Technikumba (a többi gimnáziumba se tudnak felvenni), ahol kiválasztok egy szakot, decemberben megírom a felvételit, majd szeptemberben már a gimnázimban tanulok. Eddig viszont nem tanultam németet, így a német tudásom szinte semmi, viszont angolból jó vagyok, muszáj lesz németből is különbözeti vizsgát írnom? A különbözeti vizsgában lesznek olyan tantárgyak amiket a Technikumban nem tanultam? Ha igen mik azok?

2023. máj. 2. 14:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Gimnáziumokban a második idegen nyelvet általában kilencedikig kezdik. Többnyire angol-német a párosítás, de vannak gimnáziumok, ahol lehet más is a második idegen nyelv. Tájékozódni kell.
2023. máj. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!