Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miben nyilvánul meg az Eszterh...

Miben nyilvánul meg az Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen a katolikus hit?

Figyelt kérdés

Az egyetem fenntartója 2021 óta a katolikus egyház. Azoknak a válaszára lennék kíváncsi, akik jelenleg oda járnak, vagy a gyerekük jelenleg oda jár.

A lányom erre az egyetemre szeretne jelentkezni, bölcsész szakra. Nem vagyunk vallásosak. Miben nyilvánul meg a katolikus hit jelenleg az egyetemen? Van kötelező mise, vagy kötelező vallásos órák? Ha igen, mennyi, és mennyire emészthető egy nem vallásos embernek?


Köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 2. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Hát nem valami hallgatóbarát egyetem..

Azóta nem tudom milyen..

2023. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez miben nyilvánult meg?
2023. máj. 2. 18:21
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Minden egyetemen van kötelező hitéleti tárgy, amit mindenkinek teljesíteni kell. Ezen kívül nincs más elvárás. A kötelező tárgyat viszont szigorúan veszik.
2023. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. máj. 2. 18:42
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Abban nyilvánul meg hogy:

- A tanulmányi ügyintézők szinte tesznek a hallgatóra,kb semmit sem tudnak. Van hogy nem is válaszolnak. Anno még volt amelyik ellen facebook oldalt csináltak a hallgatók :D


- Vannak olyan oktatók akiben semmi empátia és megértés sincs! Még javítási és pótlási lehetőséget sem adnak még akkor se ha nem a te hibád miatt kell az adott beadandót pótolni,hanem például az oktató mulasztása miatt.


-Eger eléggé maradi város.. Szinte lehetetlen néhány épületét busszal megközelíteni. Szóval az állomástól gyalogolni kell elég sokat ha bejársz. A C épület meg az egri vár után van,és macskaköves úton kell felfelé végig menni. Na az télen a lefagyott úton vagy ónos esőben egy élmény..


Alapból nincs jó híre az egész egyetemnek,a diplomája nem sokat ér.


Egy kis jó is: Vannak kifejezetten megértő tanárok és nagyon emberségesek. De ez már sajnos elenyésztő.

2023. máj. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. máj. 2. 23:11
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Az az egyetem felejtős. Menj igazi egyetemre.
2023. máj. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Én 2020-ban kezdtem, tehát nálunk még nem volt kötelező a hitéleti tárgy.Az újabb évfolyamokon viszont kötelező bizonyos kreditben elvégezni.Levelezős vagyok,nekem kb.semmit nem változott ettől az életem.Viszont 100%egyetértek az előttem kommentelőkkel.Inkább máshová menjen...
2023. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!