Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus hit szerint az...

Katolikus hit szerint az eutanázia nem megengedett (megvannak az okai). Házi kedvencnél hogyan gondolkodsz erről?

Figyelt kérdés

Macskámnak vannak egyre rosszabb rohamai...

Vallást írj, milyen hitű vagy.



2021. ápr. 13. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Ő egy állat, én a lehető legkíméletesebb módon megfosztanám az életétől, azért, hogy ne szenvedjen. Állatorvos által hozzáteszem.


Mi emberek vagyunk, akiket Isten a föld helytartóivá tett, de ő egy macska. Talán nem is érti pontosan miért szenved, csak tűri szegény.

Amíg boldog is tud lenni a cicus, addig hagynám, de amint már csak fájdalmai vannak, én megkímélném ettől.


Muszlimnak készülök, és amit írtam, azt a jelenlegi szerény tudásommal tettem. Ha tévedtem, akkor bocsánat.

2021. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Katolikus vagyok, állatok esetén se tartom jónak az elaltatást. Persze már lehet olyan eset, amikor érthető módon megteszik. De ez állatorvostól is függ, ismerek olyat, aki tényleg csak rendkívül indokolt esetben altat. Ő nagyon lelkiismeretes, állatokat se csonkol (értem ezalatt, hogy néhány kutya esetén farkat szoktak csonkítani vagy fület részben levágni).
2021. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Molyember ***** válasza:
70%

Ha a vallásodra hivatkozva hetekig hagyod szenvedni az egyébként reménytelen állapotban lévő állatot, akkor nem vagy normális. A halál lehet kegyelem is.

Egyébként a katolikusok szerint tudtommal az állatoknak nincs lelkük, ráadásul a szenvedésből semmit sem fog tanulni. Ez egyszerű kínzás, kegyetlenség. Nem vallási, hanem állatorvosi kérdés.

2021. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
3, Molyember, de a katolikusok szerint van az állatoknak lelke, erről nyilatkozott néhány pápa is.
2021. ápr. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Molyember ***** válasza:
Akkor elnézést, ezt rosszul tudtam.
2021. ápr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

#4

Olyan lelkük nincs, mint az embereknek a katolikus hit szerint. Az állatok csak pszükhével rendelkeznek, míg az emberben pneuma van.

Viszont az igaz, hogy a katolikus egyházban sokkal nagyobb a környezettudatosság, a természet védelme iránti elkötelezettség. Talán legjobb példa erre az USA, ahol pártok szintjén is kirajzolódik.

2021. ápr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
engem hidegen hagy a katolikus hit véleménye, ateista vagyok. az eutanáziát kegyelemből szokás csinálni, hogy ne szenvedjen a szerencsétlen ember vagy állat. így is úgy is meg fog halni (ilyenkor jön csak szóba az eutanázia), akkor miért hagyjuk hogy hosszú időn keresztül szenvedjen? szerintem az kegyetlenség.
2021. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha már látszik, hogy feladta, akkor lehet.
2021. ápr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%
Katolikus vagyok ugyan, de nem hiszek. Mindazonáltal amikor a macskánk beteg lett, és az állatorvos elaltatta, elgondolkodtam a kérdésen. Olyan békés, csendes halála volt! Simogattam, a karomban tartottam, amíg elment. Na, akkor elgondolkodtam; ha én leszek halálos beteg, vajon lesz-e aki utamra bocsát egy kegyes injekcióval, vagy az utolsó leheletemig életben tartanak, holmi hamis emberiesség nevében, megvárják, amíg saját mocskomban fetrengve, minden emberi méltóságomat elveszítve végre kiszenvedek...?
2021. ápr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki bármi okból szenvedni hagyja a reménytelen, menthetetlen kedvencét a könnyen elérhető elaltatás ellenére, holott tudja, hogy a macskájának meszeltek, az egy pszichésen súlyosan sérült ember. Más, ha valaki tudatlanságból nem altat, vagy mert fel se fogja, hogy a cicája haldoklik.
2021. máj. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!