Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mit gondol a 2023 májusi...

Ki mit gondol a 2023 májusi biológia emelt érettségiről?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen feladatok, esszék lesznek benne, milyen témakörökben, illetve hogy fog sikerülni a nagy átlagnak? Nehezebbre, könnyebbre, netán közepesen nehézre számítotok az elmúlt pár év feladataihoz képest?:)

2023. máj. 3. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Nagy valószínűséggel fajelmélet, illetve nő-férfi összehasonlítás biológiai szempontból (ez most fontos a kormánynak a gender miatt, biztosan beleerőltetik). Mindenképpen könnyűvé fogják tenni, hiszen jövőre választások és most közel 100K tanuló érettségizik, azaz ennyi szavazó lesz jövőre. Nem szívathatják őket.
2023. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Szeirntem épphogy nehezebb lesz, de ne legyen igazam! Jövőre megváltozik nemcsak a követelményrendszer, de az egész felvételi rendszer is, ezért most van még utoljára esély úgy bekerülni az egyetemre, ahogyan eddig. Végigszámoltam egy csomó érettségit, és vannak nagyon szivatós feladatok is, mikor milyen kedvükben vannak, pl. szerintem a 2020-as kifejezetten nehéz volt. De akkor a ponthatárok viszont az átlaghoz képest jóval alacsonyabbak is voltak.


Összeszámoltam a legtöbbet előforduló témát, és sorrend szerint így néz ki:

1. ökológia

2. növénytan

3. sejtbiosz

4. idegrendszer

5. hormonrendszer


Az ökológiából tuti lesz, a növénytanból is (bár remélem, hogy nem valami szivatós), az idegrendszert és a hormonrendszert pedig szintén bele fogják keverni valamelyik feladatba.

Megérzésem szerint az embertanos esszé vagy a mozgásból lesz vagy a keringésből vagy az idegrendszerből, érzékszervekből. De bedobhatják a szöveteket is, azon belül pedig a bőrt.

Ha valaki tud belsős infót, az ne tartsa magában! :D

2023. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehézre számítok, mert a tavalyi (szerintem legalábbis) elég könnyű volt.
2023. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

"Ki mit gondol a 2023 májusi biológia emelt érettségiről?"

Én azt, hogy lesz. Hát vagy nem... De, ezt azért még végigtolják azok a tanárok, akik még a pályán vannak...

2023. máj. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ugyanolyan nehéz lesz összességében, mint az előző évi érettségik nehézsége összességében. Na meg kinek mi a könnyű és kinek mi a nehéz.
2023. máj. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
nem kell nagy talány, ahhoz , hogy kitaláld lesz benne ökológia, növénytan és embertan. mondok még valamit: lesz benne állattan is, genetika és sejtbiológia is. benne van a követelményben, hogy ezeknek milyen %-os megosztásban kell szerepelnie az érettségi feladatsorban, sőt még az is, hogy az egyes feladattípusok (négyféle asszociáció/ egyszeres választás / rövid válasz / táblázat) milyen arányban oszlanak meg. nem értem ezekről, hogy nem tájékozódtok mielőtt érettségire mentek. ez ki van hirdetve, nem kell megtippelni, hogy lesz-e pl. növénytan. amit tippelni lehet az a témakörökön belüli altételek: pl. növénytanból az évgyűrűk vagy a különböző növények szaporodása (ivaros/ivartalan) egy gyakori téma. Ha állatvilághoz kapcsolódó feladat nincs, akkor van etológia (operáns tanulás, bevésődés stb.). ökológia értelemszerűen mindig van, hiszen a kerettantervben és követelményben egy teljes blokkot felölel. ez gyakran logikai feladat, esetismertetés (grafikonról vagy a szövegből kell leolvasni ezt-azt). sejtbiológia és a sejtszintű folyamatok, ami igazán emelt szintű tananyag (biológiai oxidáció, fotoszintézis, transzkripció, transzláció stb.stb.).
2023. máj. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

"nem értem ezekről, hogy nem tájékozódtok mielőtt érettségire mentek"

Te vagy a fehér holló, biztos lehetsz benne. Legtöbben max. akkor kezdenek el utánanézni dolgoknak (és sokan akkor is csak itt, a gyk-n...), amikor nem kapnak annyi pontot az írásbelire, amennyire számítottak, ezért felmerül a fellebbezés lehetősége.

2023. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!