Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dózsa György gimnázium (XV....

Dózsa György gimnázium (XV. kerület) hány 9.évfolyamot indít?

Figyelt kérdés

Úgy értem, milyen osztályok, A, B, C, D, stb.


És mi alapján bontják szét a 30 fős osztályokat?


Második nyelv alapján?


Köszönöm, ha valaki esetleg tudja a választ.


2023. máj. 5. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Osztályok:

A - hatosztályos

B - tesi / általános

C - 5 évfolyamos nyelvi

D - 4 évfolyamos nyelvi

E - dráma / általános

F - tánc



A, C, D második idegen nyelv szerint

B, E tagozatok szerint

F nem bontják kislétszámú (kb 15 fő)

2023. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. ❤️
2023. máj. 7. 16:40
 3/14 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudod, hogy a B/E osztályok konkrétan hogy tagozat szerint?
2023. máj. 7. 16:41
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval az érdekelne, hogy ha én általánosra vagyok felvéve, akkor honnan lehet tudni, hogy a másik felunk a tesi, vagy a dráma lesz?
2023. máj. 7. 16:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagy a tesi, dráma lesz az egyik osztály, és az általános meg a másik, így értendő a tagozatok szerint?
2023. máj. 7. 16:59
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen úgy értem. Az egyik fele tesi/dráma a másik pedig általános. Én a nyelvire jártam, így nem tudom, hogy az általánoson tudták-e, hogy milyen lesz az osztály másik fele.
2023. máj. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyos vagy, köszönöm szépen, hogy rám szántad az idődet.


Tehát akkor nem az van, hogy az általános felét hozzácsapjak a tesihez, a másik felét meg a drámahoz.


Mert barátnők vagyunk, mindketten az általánosra lettünk felvéve, és nem szeretnénk "szétszakadni", ha már így sikerült újra osztálytarsak lennünk. 🙂

2023. máj. 7. 17:41
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akit általánosra vettek fel ők együtt maradnak, és mondjuk ők lesznek a b. osztály, a tesi, dráma meg együtt lesz és ők lesznek az e. osztály, vagy fordítva, ez már mindegy is.
2023. máj. 7. 17:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Szívesen! Ez azért találták ki így mert 10. év végén le adhatják az odajárok a drámás/emelt tesi tárgyaikat és akkor így nem kell másik osztályba átrakni őket.


Nem tudom, hogy ezek az infók mennyit változtak. Mert 2020-21 között cserélődött a komplett vezetőség, így lehet, hogy változtattak ezeken.

2023. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy köszönöm szépen. Akkor majd rakerdezunk szülőin, ha addig nem derül ki. Nagyon sokat segítettél. Ezek szerint te is szerettél oda járni? 🙂
2023. máj. 7. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!