Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az újonnan kidolgozott egyetem...

Az újonnan kidolgozott egyetemi felvételi rendszernél, mit érthet azon ez a kritikus,hogy "kiélik az egyetemek az elitista vágyaikat"?

Figyelt kérdés

[link]


Személy szerint, nekem szimpatikusabb az új rendszer, kicsit közelebb van az ideális, azaz nyugatosabb, amerikaibb stílusú rendszerhez.Jelenleg, ezzel egy hibriddé válik, átmentet képezve az amerikai és a sajátos magyar felvételi között.


"ezzel nagyobb lesz a lehetőség arra, hogy az egyetemek saját elitista vágyaikat érvényesítsék a hallgatókkal szemben."


Mit érthet ez alatt a kritikus?



Véleményem szerint, az egyetem döntsön kit vesz fel, ne a kormány vagy az állam.

Nyilván, az állam ad egy keretszámot,pénzt X mérnökre, orvosra...stb.


2023. máj. 7. 14:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Pontosan! Legyen magasabb színvonal, az jusson be, aki alkalmas a tovább tanulásra.
2023. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom olyasmit, hogy a 100 pont, amiről döntenek bizonyos egyetemeknél olyanokra fog elmenni, mint a nyelvvizsga vagy az emelt érettségi plusz pontjai. A cikkben is ír erről, de azt is leírja, hogy +pont eddig is járt ezekre.

Amúgy megnézve a változásokat én pont nem ezt látom. Egy csomó egyetemen pl. eltörölték a nyelvvizsgát, mint kimeneti követelményt. Ez is generál egyfajta versenyhelyzetet, hiszen így akinek nincs nyelvtudása eleve ezeket az egyetemeket választja. Így viszont kevesebb hallgató fog jelentkezni a túl nagy követelményeket támasztó egyetemekre, aminek lehet olyan következménye, hogy ott nehezebb lesz feltölteni a létszámot. Persze lesznek elit egyetemek, ahová így is mennek elegen, sőt így ők még keményebb követelményeket támaszthatnak, de ezek most is megvannak. Túl sok viszont nem hinném, hogy lesz ezekből. Ha van pl. 100 "elit" diák, akinek van 2 nyelvvizsgája meg 2 emelt érettségije és van 2 elit egyetem 40-40 hellyel, ahová csak ilyen feltételekkel vesznek fel, akkor még 20 ember le is marad. Viszont, ha még két egyetem kitalálja, hogy ő is elit akar lenni és bejön még 40-40 hely, akkor 60 helyet nem tudnak feltölteni, tehát nem éri meg túlzottan keménykedni. Én inkább a színvonal további csökkenésétől tartok pont ezért. Elvégre, ha ugyanaz a diploma jár egy könnyebben elvégezhető helyen is, akkor mi a fenének szívassam magam?

Amúgy megnéztem a 100 pont elosztását. 2-3 egyetem esetén. Legtöbb helyen maradt ami eddig, emelt érettségire és nyelvvizsgára jár a pont. Viszont amiket én néztem ott ilyen hülyeségekre is jár pont, hogy részt veszel az egy hetes előkészítő táborba 10 pontért vagy az egyetemi programokon a kutatók éjszakáján 1-1 pontért (itt van max. gyűjthető is) Ezzel csak akkor van gond, ha beadom több helyre is a jelentkezést és ebből pár az ország másik végén van. Így aki messzebb lakik elég nagy hátrányba kerül.

2023. máj. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!