Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin tanulók! Ti hogy...

Orvosin tanulók! Ti hogy látjátok ezt?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, mivel mindenhol hallom, hogy egyetemen meg lehet tanulni 100 oldalakat egy este, 2-3 nap alatt. Ti mit gondoltok? Mi a legrövidebb idő ami alatt tudnátok felkészülni a biosz-kémia emeltekre? Vagy csak külön a bioszra?

Utólag mit gondoltok róla?:D



2023. máj. 13. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Kérdés milyen legyen a tanulás minősége..

Ha maradandót szeretnék, akkor tuti nem csak 2-3 napot hagynék rá..

De én személy szerint ha most is gyorsan át akarok futni ismétlésképen egy anyagot, akkor egy nap alatt is meglehet 500-600 oldal. Ott viszont nem ismeretlen az anyag.

Ha most random le kellene tennem az érettségit és ugyanannyi tudásom lenne, mint akkor volt, akkor egy olyan 2 hét intenzív tanulással megtudnám írni az emelt bioszt olyan 80-85% körülire, az egy másik, hogy valószínűleg nem túlságosan okos ötlet a dolog. (akkor is humánbiosz ment jól többi nagyon gyenge volt)

Viszont most idő szűke és szerencsétlen vizsgajelentkezés miatt, van kb 1.5-2 hetem megtanulni 2000-2500 oldalt egy szigorlatra... Itt sem teljesen ismeretlen az anyag, de ahhoz hogy szépen szóban visszaadjam mind a 4 tételt, ahhoz ez az idő kicsit feszített lesz. De meg kell oldani :D

2023. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Én alapesetben kb. 40 oldalt hagytam 1 napra, utolsó ismétlésként pedig a max. 200 oldal volt, de az tényleg csak a főbb elemek átfutása.
2023. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2. Menj vissza a bolondok házába, már megint itt idétlenkedsz és hazudozol.
2023. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Hát nekem a maximum 30-40 oldal ment új anyagból. Több nem. Ismétlésnél jellemzően 1 napot hagytam az egész tantárgyra, szigorlatoknál jellemzően 2-3 napot.
2023. máj. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Én ventillálnék egy kicsit. Azzal nyugtatom magam így pár nappal az érettségi előtt, hogy ha az orvosisoknak megy napi 100 oldal, akkor rajtam miért fogna ki pl. a szervetlen kémia vagy az idegrendszer? Viszont ennyi tanulás ember feletti koncentrációt igényel, és tegyük hozzá, hogy amúgy nem a tanulás az időigényes, hanem a természettudományos szemlélet elsajátítása. Ez már szerencsére megvan, az általános kémiát is kívülről fújom, viszont ma kezdtem el pánikolva behabzsolni a szervetlen és a szerves kémiát, és 20 oldal után az agyam szó szerint "begyullad", néha a nevemre sem emlékszem, képtelen vagyok több mondatot elolvasni, mert csak betűket látok, de azt is homályosan. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

És még a számolás is hátravan. Adjatok orvosisok tippeket kérlek! Kiprobáltam a pomodoro-t, most a 25 perc 5 perc szünet tűnik a legoptimálisabbnak. Szerintetek ADHD-m vagy valamiféle koncentrációzavarom van? :(

2023. máj. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Szépen hangzik , hogy egy orvostanhallgató napi szinten meg tud tanulni 100 oldalt, de ez a valóságban nem így van.

Ez maximum a mese szintű közegészségtan( volt belőle 6 félév😅) vizsgáimra való tanulásnál volt így . Új anyagból napi 10-50 oldalt lehet szerintem hatékonyan napi szinten megtanulni. ( 10 oldal mondjuk az anatómia , gyógyszertan —> latin kifejezések+ atlasz használat ill.a hatóanyag nevek miatt ,50 oldal meg a klinikumi tárgyaknál van,ahol sok az alaptudás ).

Emelt érettségire szerintem tárgyanként 2-3 hét elég lenne, ha nulláról kéne indulni. Viszont nem lehet összehasonlítani a kettőt , mert az érettségin négy év van elsajátítani a tárgyakat, orvosin 1-2 év a nagy szigorlatokra, kémián sok a számolás ( itt könnyebb számolások vannak és más jellegűek ). Aztán más egy tesztes vizsga, egy 6 részből álló szóbeli és egy betegágy melletti vizsga . Illetve iszonyú nagy rutinja van már egy hallgatónak tanulás terén. Majd egyetem alatt meg kell tanulni hatékonyan tanulni .

Utolsó válaszoló , már tök felesleges szerintem így átnézni a dolgokat. Gyakorolj külön emelt feladatsorokat időre , nézz bele a nehezebben menő elméleti részekbe.

Én az eddigi szigorlataim előtti pár napban csak a lényeges és fontos ( buktató ) részeket néztem át saját jegyzetből. Amit addig nem tanultam meg, azt már úgy se jegyeztem volna meg. Eddig bevált.

Egy ötödéves

2023. máj. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értünk "oldal" alatt, tömött, sorkizárt tankönyvi oldalt (abból is mekkora?) vagy mondjuk egy szellősebb ppt-t?

Meg nálam attól is függ, hogy mi is az a tárgy, mennyire gyakorlatias, mennyire van már hozzá alaptudásom stb. Volt olyan vizsga, ahol 80 tételre adtam 4 napot kb. be se jártam az órák nagyrészére, aztán "csillagos" ötössel leszóbeliztem. Máskor meg egy ZH-ra nem elég egy hét.


Az egyetemen teljesen átalakul, ahogy tanulsz, meg ahogy befogadod a mennyiséget. De majdnem "helyes" az az összehasonlítás, hogy 1 vizsgaidőszak = érettségi (mármint minden tantárgyból való érettségi).


Ha most kéne érettségiznem, mindenből, lehet 1-2 hónapot kérnék rá, mert a tantárgyak jórészéből semmire nincs szükségem, kémia-bioszra 1-2 hét elég lenne viszont.


Amit sajnálok, hogy az elmúlt félévben csak "tűzoltóként" tudok tanulni, tehát hiába van időm felkészülni egy ZH-ra napokkal előre, ha nincs rajtam nyomás nem megy, ezért mindig az előtte való 1-2 napban készülök fel.

2023. máj. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!