Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok erről? Többi lent👇

Mit gondoltok erről? Többi lent👇

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy most tartok 243 hiányzásnál(2023.05.17) és 250 hiányzásnál osztályozó vizsgát kell tenni és hogy év végén már lassan egy hónap múlva ugye szünet es hogy most már megcsinálhatnák velem azt, hogy elérem a 250 hiányzást és osztályozó vizsgát kell tennem? Kiszámoltam már csak egy napot hiányozhatok már nem fogok hiányozni de erre figyelek csakhogy aggódnom kell e? Mellék infó nagyon sok jegyem van Szóval jegyben le tudnának engem zárni.


Köszönöm a válaszokat, lehet kicsit rosszul írtam valamit fáj a kezem alig tudok írni 🫢


Értelmeset írjatok, pls💗



2023. máj. 17. 14:46
A kérdező szavazást indított:
Elengednék nekem ezt az egy hónapot
Megiratnak velem
8 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez a 250es hiányzás ez nem az iskola szabálya, hanem az oktatási rendszeré és így ez nem is olyan, mint egy kisebb iskolán belüli dolog, így nem lehet csak úgy elengedni..

Nekem is volt anno osztálytársam, aki balesetezett és elérte 240es hiányzást, közben amikor tudott bejött órákra és neki se kedveztek, hiába volt színötös mindenből. Ha jól emlékszem nekünk még volt olyan szabály is, ami most nem tudom, hogy él-e, hogy a 250 hiányzás mellett, az adott tárgy 30%nál sem hiányozhatsz többet. Neki ezzel volt problémája, úgyhogy valamelyik kevesebb óraszámú, talán rajz-énekből kellett évvégén vizsgáznia, ha nem akart a ismételni. Nyilván levizsgázott belőle a nyáron, utána következő félévben magántanuló volt, amíg annyira jól nem lett, hogy visszajöhessen mindennapokban.

2023. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor vigyáznom kell. Igazából már tavaly is volt olyan pont baratomnal hogy beteg lett de nem olyan megfazos hanem ilyen gyomor baja volt. Kórházban is volt stb és már májustól nem ment be. Akkor már szerintem bőven meg volt a 250 hiányzás, de a drága ofőnek hála, elintezte, hogy ne kelljen évet ismételni. Az igazgató úr is nagyon rendes volt.
2023. máj. 17. 15:04
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Az egyik barátom tavaly többször volt kórházban (most is ott van egyébként, reméljük utoljára) és mér 300 hiányzás felett volt, de az ofője azt mondta, hogy ha minimum hármasra megírja az elmaradt dolgozatokat, akkor elintézi, hogy ne kelljen osztályozóra mennie és így is lett.
2023. máj. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendes volt az ofő, enyém is bármit megtesz értünk.
2023. máj. 17. 17:03
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Nekem 0 hiányzásaim voltak a középiskolába 5 éven keresztül. El lehet gondolkodni, hogy mit akarsz.
2023. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

#3 vagyok,

#5 Ha baleseted lett volna, kórházba kerülsz vagy 41 fokos lázzal, két oldali tüdőgyulladással próbáltál volna nem megfulladni neked is lett volna hiányzásod, hidd el :D

2023. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Kevesebbet kéne lógni meg elf bározni suliidőben oszt nem kéne osztályozo vizsgát tenni
2023. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

#5, #7 Miért kell mindenkiről egyből rosszat feltételezni?


Nekem is volt egy szívbeteg osztálytársam aki többször volt kórházban (azóta elballagtunk azért írtam múlt időben, nem halt meg :D), sőt, én is voltam bent egy éjszakát és az ottani szobatársamnak is majdnem összegyűlt a 250 óra, mert ott töltötte a fél évet. Az egyik barátnőm pedig visszajáró vendég volt a gyermek endokrinológián, de ismerek cukorbeteget, inzulinrezisztenciást és olyat is, aki egészségesen él, mégis többször összeomlott a tüdeje (többször műtötték, már rendbe jött). És mindegyik 16-17 év körül van.


És képzeljétek, egyikünk se elfezett, cigizett, ivott vagy lógott. A Kérdező is írta, hogy azért írt kicsit hibásan, mert fáj a keze. Gondolom nem elszívta.


Az, hogy ti nem nagyon találkoztok ilyennel nem azt jelenti, hogy nagyon-nagyon ritka. Sajnos nem az. Mikor én voltam bent akkor is tele volt a gyerekosztály, én voltam az utolsó akinek normális ágyat tudtak adni.



Kérdező, ha jófej az ofőd akkor lehet, hogy elintézi neked, de azért kérdezd meg őt is :D

2023. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8as nagyon szépen köszönöm a normális válaszodat.


5os 7es. Már nem azért, de soha az életben nem logtam és nem is tervezem, hidd el.(nem kell feltétlenül magatokbol kiindulni) Az hogy valaki betegség miatt kerül kórházba nyugodtan elhiheted, hogy gyakran előfordul. Nem sokat, de én is voltam már bent. Általános iskolás vagyok 7.es. És még egyszer nagyon köszönöm a normális válaszokat!❤️

2023. máj. 17. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!