Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinust tényleg könnyű...

A Corvinust tényleg könnyű elvégezni a többi gazdasági egyetemhez képest?

Figyelt kérdés

2023. jan. 11. 05:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Bár maguk a gazdasági képzések nem számítanak kimondottan nehéznek, a BCE a "nehezebbek" közé tartozik, főleg, ha gazdasági egyetemnek nézzük az összes no-name mucsaröcsögei főiskolát is, ahol elindítanak egy gazdmen szakot. De nyilván ez is személy- és szakfüggő.
2023. jan. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Melyik szakot? A GPME és AK szakok kb. mérnöki nehézségűek, a gazdasági szakok inkább egy könnyű tanfolyamra emlékeztetnek.
2023. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahogy hallom, a Corvinuson szinte mindenkinek 4-5-ös átlaga van, máshol meg az a jellemző, hogy az évfolyam nagyrésze nem végzi el csúszás nélkül
2023. jan. 11. 10:04
 4/8 anonim ***** válasza:
45%
3.# szerintem ez azért van, mert a Corvinusra nagyságrendekkel jobb képességű diákok járnak, mint a Bge, Bme-re, vagy a videki egyetemekre és főiskolákra. Annyival viszont nem nehezebb a Corvinus, mint amekkora kulonbseg a diákok kepessege kozott van (pontszamokbol is latszik). De osszessegeben szerintem a Corvinus az egyik legnehezebb gazdasagi egyetem!!! Most nyilvan egy villamosmernokinel konnyebb..
2023. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%

4. “ a Corvinusra nagyságrendekkel jobb képességű diákok járnak, mint a Bge, Bme-re”


Nem kellene meetingek alatt gyakorit olvasnom, főleg ha a kamera is be van kapcsolva, mert ezen hatalmasat nyerítettem. Már hogy járnának nagyságrendekkel jobb képességűek a Corvinusra, mint a BME-re, BGE-re? Őszintén, annyi ostoba embert mint a Corvinusos végzettek között, sehol nem láttam…

2023. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
6. Senki nem mondta h nincsenek ostobák a Corvinuson, de 420 pont alatt be sem lehet kerülni az egyetemre, ha fizetsz akkor sem. Bme-Gtkra és Bge-re nagymamámat felveszik 280ponttal, ergó gyengébb képességűek járnak oda. Aki BME GTK-n vagy Bgen top tanulo, az a Corvinuson ostobának számit, ez a helyzet, mind3 egyetemről ismerek sokakat.
2023. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
6. Nagyképű baromság amiket mondasz. De az lejön az írásodból is, hogy a Corvinusos diákok a képességeiket messze meghaladva iszonyat nagyképűek.
2023. jan. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%

"Melyik szakot? A GPME és AK szakok kb. mérnöki nehézségűek, a gazdasági szakok inkább egy könnyű tanfolyamra emlékeztetnek."


Gazdasági szak a közbeszédben =gazdmen, PSZ, nemzetközi gazd, ilyenek.


"Ahogy hallom, a Corvinuson szinte mindenkinek 4-5-ös átlaga van, máshol meg az a jellemző, hogy az évfolyam nagyrésze nem végzi el csúszás nélkül"


BME re járok, szaktársam mondta, hogy a BCE-s ismerősei nem nagyon tanulnak. BME nél szerintem tuti könnyebb ott egy gazdasági szak, de így a többihez képest nem tudom.


BGE-n diplomázott ismerősöm szerint ők a matekot nehezebben veszik, de nem tudom, ez mennyire igaz. Nem tipikus "farokméregetésnek" tűnt, hanem őszintének, de nem tudom.


De szerintem jobban jársz a BCE vel, mint ha BME gazdaságis lennél, de ettől tutira nehezebb a BME. Bár sokak szerint a BME közösségi élete jobb, tehát ilyen téren ott jobban jársz elvileg, gyakorlatilag én BME hallgatóként nem bírom a többi szaktársamat, de elvileg jó a közösségi élet de nagyon is. De alapvetően jobb szerintem a BCE, csak könnyebb, de ezt a könnyebbséget ezt nem "szerintem" típusúan mondom.

2023. jan. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!