Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az a szakértői vizsgálat...

Mi az a szakértői vizsgálat és hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Szülő ott lehet? Milyen következményei vannak?


Ukrajnából érkeztünk, a gyermekem az új iskolába nem tudott azonnal beilleszkedni, mert más a rendszer, illetve a gyerekek közül vannak páran akik naponta kötekednek vele. A héten értük azt el, hogy lett egy barátja. Januárban kezdett el járni az iskolába, 3. osztályos. Jegyeinek átlaga 4 fölött van. Ma kaptam egy nyomtatványt, miszerint szakértői bizottsághoz küldi a gyereket az ofő, mert beilleszkedési nehézségei vannak.



2023. máj. 18. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, pszichológus beszélget majd vele. Nem kell megijedni, azért van, hogy segítsen!
2023. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megijedtem mert nem volt ilyen probléma otthon. Nagyon barátságos egyébként, otthon az osztályban nagyon szoros barátságokat kötött, hiába szét széledt mindenki, azóta is folyamatosan hívják egymást a gyerekek és tartják a kapcsolatot. Szóval nagyon visszás nekem ez az egész, hogy őt hibáztatják, amiért a többiek már első héten kiközösítették.
2023. máj. 18. 13:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Welcome to Hungary. Itt egyébként nem kell feltétlenül ukránnak lenni, hogy kiközösítés történjen. Minden osztályban van ilyen.
2023. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ráadásul magyarok vagyunk, anyanyelve is magyar a gyereknek és pl a magyart szereti a legjobban, mint tantárgyat, ötös is belőle. Meg egyébként a jegyein nem látszik gond, átlag fölött van szinte mindenből (mateken kívül, az most hármas).

Tehát ezért is nem értem a jelenséget, mert ha nem mondom, akkor senki sem jönne rá, hogy külföldről jöttünk.

2023. máj. 28. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!