Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire bevett szokás az...

Mennyire bevett szokás az iskolában elvégezni a szakértői bizottságnak a vizsgálatát?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a bizottsághoz mentünk mi, de most a suliba jönnek. Mi lehet ennek az oka? Vagy ez csak rezsi csökkentés ?
2022. dec. 7. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Még nem hallottam ilyenről, pedig gyógypedagógus vagyok.
2022. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adhds csoportban több ilyet is írtak, szerintem covid óta "bevett" dolog, egyébként szerintem sokkal hasznosabb, mint a kétszemélyes vizsgálat, ha magatartásgond is van.
2022. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi pl mindig kimentünk, úgyis meg kell figyelni a normál környezetben is.
2022. dec. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk soha nem jöttek ki, de hallottam, hogy régen csinálták, csak most már nincs rá kapacitás. Ez érdekes, hogy nálatok mégis csinálják.

A vizsgálatok nagy részét meg lehet csinálni a Bizottságban pl. iq-tesztek, logopédiai teszt stb. Gondolom azért jönnek ki, mert a magatartásával lehet gond, azt meg nem lehet kétszemélyes helyzetben vizsgálni, csak közösségben.

Nekünk a pszichiátrián ajánlották fel, hogy kijönnek az osztályba megnézni a gyereket, egészen addig, amíg rá nem ébredt a hölgy, hogy vidéken lakunk, utána már nem volt kedve.

2022. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan, hogy az iskolában csináltuk meg ua. vizsgálatot, mint ami a szakszoliban is lett volna. Az érintett faluban rengeteg szülő volt, aki nem vitte be a gyerekét vizsgálatra (csak a sokadik időpontra), így célszerűbb volt. Ez megszűnt, mert már nincs rá kapacitás.

Bizonyos problémák esetén pedig ma is járunk ki óvodákba és iskolákba, ekkor megfigyeljük a gyermeket a csoportjában/osztályában. (Viszont a vizsgálatnak a kétszemélyes része ugyanúgy a szakszoliban van.)

Teljesen más a két sztori.

2023. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!